232 views / 29 Eylül 2014,Pazartesi / Yorum : 0

Daha önce gerçek 8 çekirdekli modellerini piyasaya sunan Casper, yeni bir modelle daha telefon meraklılarının beğenisini aldı. Casper’in gerçek 8 çekirdekli son modeli VIA V8c, toplamda sadece 124 gram ağırlığında.

Telefon, beyaz ve açık bronz metalik rengi buluşturan parlak tasarıma, 4.7 inç ekrana, 124 gr hafifliğe, akıllı erişim, temasız gezinti ve hırsızlığa karşı SMS ile kilitleme sistemi gibi özelliklere sahip. Casper’ın yeni akıllısı VIA V8c, gerçek 8 çekirdek gücüne sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Üstelik yeni model alışılagelmiş kullanım özelliklerini rafa kaldırıyor. Casper VIA V8c’yi ilk gördüğünüzde beyaz renk ve açık bronz metalik çerçeve dikkatinizi çekiyor. Rengiyle telefona “tarz” katan vakumlu polikarbon çerçeve, aynı zamanda sağlamlık sağlıyor. 124 gr hafifliğiyle de, sınıfında ön plana çıkan cihazlardan. Kullanımda da kısa yoldan, direk erişim ön planda; telefona dokunmadan veya işaretler çizerek cihaza hükmediliyor.

Casper VIA V8c selfie tutkunlarını memnun ediyor. 13 Megapiksel arka kamera ve 5 Megapiksel ön kameraya sahip model, 3264*2448 px çözünürlük, 4,7” HD IPS Ekran ile kaliteli çekim ve net görüş sağlıyor. 16 GB dahili hafızası bulunan telefon, 32 GB’a kadar SD kart desteği ile toplam 48 GB depolama alanı sunabiliyor.

Casper VIA V8c’nin en önemli özelliklerinden biri de akıllı erişim. Ekran kapalıyken çizilen harfler, kısayol işlevi görüyor. Telefon ekranına “C” harfi çizildiğinde tuş takımı (arama ekranı) açılıyor, “S” harfi çizildiğinde direk mesajlar bölümüne geçiliyor, “M” harfiyse müzik dosyalarına erişim sağlıyor. Ayrıca model tıpkı diğer Casper VIA akıllı telefonlar gibi, temassız kullanım özeliklerini de barındırıyor. Kilit açma, gezinti, çağrı susturma gibi komutları bir el hareketinizle yerine getiriyor. Kısacası Casper’ın yeni akıllısı eğlenceli ve farklı kullanım alışkanlıklarını da beraberinde getiriyor.

Casper VIA V8c modelinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de SMS ile kilitleme sistemi. Bu özellik sayesinde; telefon çalınırsa, önceden tanımlanmış bir başka telefondan gönderilecek kısa mesajla telefonunuzu kilitleyebilir, hatta içindeki dosyaları silebilir, kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

Casper VIA V8c’nin fiyatı, KDV dahil 899 TL olarak belirlendi.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın