54 views / 13 Ocak 2015,Salı / Yorum : 0

Android İçin Dil Çevirici Programlar

 

                             Android uygulamalara baktığımız zaman, son zamanlarda işe yarar birçok program gelişmiş durumda. Gerçekten boş olan uygulama yok gibi. İnsanların yararına olan, her yerde ve farklı mekanlarda değişik özellikleri bulunan uygulamalar insanların aşırı derece de işine yarıyor. Dil Çevirme programları belki de insanların en çok merak ettiği ve Play üzerinden aradıkları bir uygulamadır.

 

Bu yazımızda sizlerin yabancı dillerden işinize yarayacak kelimeleri çevirmenize yarayacak olan programları önereceğiz.

 

- Google Translate

 

                      Bu uygulama bütün özelliğiyle beraber kullanıcılara tamamen destek veriyor. Çünkü Google alt yapısına bağlı olduğu için, bütün dilleri çevirme ve doğru çevirme özelliğine sahip.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=tr

 

- i- Translite

 

              İOS dahil olmakla beraber, bu program 50 farklı dilde çevirme yapabilme özelliğine sahip. Kullanıcıları kendine çeken özellikte bu. Tamamen yenilik getiren format ve birçok farlı karmaşık dilleri çevirme özelliğine sahip olarak , indirin ve kullanın.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=at.nk.tools.iTranslate&hl=tr

 

- Translete Uygulaması

 

                Translete.com tarafından geliştirilen bu yeni ve süper bir uygulama. Çevirme özelliği olarak birçok özellikten bağımsız olarak kendini gösteriyor. Diğer programlar içinde en düzgün ve kelimeleri anlamlarını kelime öbeği olarak tam çeviren bir özellik.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sws.translate&hl=tr

 

 

- Yandex Çeviri

 

                        Yandex tarafından yapılan ve 40 farklı dil seçeneği sunan bu yeni uygulama, yabancı kaynaklardan dilimize yada başka dillerde çeviri yapılırken sizler için son derece kolaylık sunacak.

 

 https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.translate

 

                          Çeviri Programları kapsamında, önemli olan kelimeleri tam anlamıyla çevirmek. Yabancı dil bilmeyen bir insan, kendi kelimeleri tam anlamıyla çeviremeyeceği için, bu tarz programlarla beraber kelimelerin anlamlarını işlerine yarayacak şekilde çevrilmesini isterler.

 

                     

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın