12.514 views / 07 Ocak 2014,Salı / Yorum : 0

Mobil yoldan internete giren her kullanıcı bilir ki birçok site otomatik olarak mobile versiyondan veya tablet versiyonundan açılır. Aşağıda bu durumla ilgili örnek bir URL kullanılmıştır.

Masaüstü versiyonu: http://www.siteadresi.com
Telefon versiyonu: http://m.siteadresi.com

Aslında  bu durum internet kullanıcısına daha iyi bir kullanım sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Fakat öyle zamanlar oluyor ki mobil versiyondan girdiğimiz bazı siteler bizi kısıtlayabiliyor ve birtakım işlemleri yapmamızı engelliyor. Bu tarz durumlarda internet sayfalarının bilgisayar(masaüstü) görünümünü açmamız kaçınılmaz bir hale gelebilir.

Peki bu durumun çözümü ne? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Kullandığımız internet tarayıcılarından bir çoğu bu noktada imdadımıza yetişiyor. Bu sorunun çözümü için izleyeceğiniz yöntemlerin nasıl uygulandığını aşağıda görmeniz mümkün.

Chrome ile Masaüstü Site İsteme
Chrome’da bu işlem gerçekten çok kolay. Tek yapmanız gereken Google Chrome tarayıcısını açtıktan sonra uygulamanın menüsünü açmak. Açılan menüde karşınıza “Masaüstü sitesi iste” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği işaretlemek sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.
chrome-site-masaustu-gorunumu

 

Opera Mini ile Masaüstü Site Görünümü
Opera mini uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyiniz.
1. Uygulama menüsünü açınız.
2. Açılan menüden “Ayarlar (Settings)” seçeneğine giriniz.
3. Karşınıza gelen pencereden “Mobile view” özelliğini “Kapalı” konumuna getiriniz.
Bu adımları yaptıktan sonra sitelerin masaüstü görünümüne opera mini programı ile girebileceksiniz.
opera-site-masaustu-gorunumu

 

Eğer uygulama menüsünde bu seçenek yoksa tarayıcınızı üst sürüme yükseltmenizi öneririz. Diğer internet tarayıcı uygulamalarında da buna benzer bir yöntem ile internet sitelerinin masaüstü grünümlerini etkin hale getirebilirsiniz…

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın