205 views / 25 Kasım 2014,Salı / Yorum : 0

      Forbidden hatası Nedir, Android telefonlarda Forbidden hatası

 

                Akıllı Telefonların kabusu olan Forbidden Hatası, bazı insanları çileden çıkartıyor. Ancak sinirlenmeyin ve bizi dinleyin. Önce Forbiden Hatası Nedir?  bunu anlatarak başlayalım. Aynı sorun Bilgisayarlarda da görünür. İnternet sitesine gireceğiniz zaman “ Bu isteye erişim Yok” yazısı çıkar. İşte bu noktada birkaç defa daha denersiniz ama sonuç aynıdır. Akıllı telefonlar içinde durum öyledir. Android bir cihazdan popüler olan bir siteye giriş yapmak istediniz ama uyarı olarak “ Erişim Yok” yazısı çıktı. Tekrar deneseniz de faydası olmayacaktır. Bilgisayarla ortak sıkıntı olan Forbidden hatası, tarayıcı ve sistem arayüzüyle alakalı olan bir durumdur. Bazen de uyarı olarak “Yasal olmayan Kötü Amaç İçeren Site” uyarısı da gelir. İşte bu hata bazu URL Sitelerinin sizin cihazınız da kendiliğinden yasaklanması durumu ortaya çıkar. Çözümü elbette vardır.

 

Android Telefonlar için;

 

            Android Cihazlarda yapılması gereken Veri temizlenmesi. Yani Telefonunuzun bağlı olduğu İnternet ayarı yada kendi abonesi olduğunuz İnternet ağındaki verileri temizleyin. Daha sonra tekrar deneyin ve sonuç olumlu olacak. Yada Telefonunuzda yer alan İnternet servis izinler yada ağlara izin ver gibi seçenekler vardır. Bunlardan birine izin verdiğiniz zamanda sorun ortadan kalkar.

 

Bilgisayarlar içinde durum aynıdır. Bazı siteler için izin ver seçenekleri kullanıldığı zaman sorun kalkar. URL Hatasını çözmek için, girmek istediğiniz sitenin adını URL olarak yazmanız ve izin vermeniz de girişi kolaylaştıracak.

                  

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın