66 views / 12 Ocak 2015,Pazartesi / Yorum : 0

                                                    E-Okul Sınav Sonuçları Öğrenme

 

             Sınav Sonuçları öğrencinin çilesi mi? Yoksa emeğinin karşılığı mı? Bu tartışılır durumda. Kısacası öğrenciden öğrenciye değişen bir sistem var. Ancak  E-Okul sayesinde, veliler de artık kısa sürede sınav sonuçlarını öğrenme yapıyor. Aileler çocuklarının son durumlarını öğrenmek ister. Bunun için eski zamanlardaki gibi okula gitmeye gerek kalmadı. Çünkü İnternete girerek kısa yoldan her türlü sonuçlara ulaşmak mümkün durumda.  Okulda sınavların yapılmasının ardından, sonuçların açıklanması sınıfta öğrencilere direk olarak öğretmenler tarafından veriliyordu. Ancak şimdi İnternet ortamına sonuçlar yazılıyor. Bu sayede veliler çocukların son durumlarını anında öğrenmiş oluyorlar.

 

E-Okul sistemi aynı E-Devlet Şifresi olayı gibi çalışır. Yani çocuklarınızın numaraları ve şifresi ona özeldir. Ancak veliler artık bu şifreye erişerek, çocukların son durumlarına yönelik olan durumlar hemen biliniyor. Sınav sonuçlarının yanı sıra, öğrencilerin devamsızlık durumları, ne kadar derse girmişler ve sınıf ortalamalarına kadar birçok konuda bilgi edinmek hem kolay, hem de daha basit.

 

Milli Eğitim tarafından velilere yönelik yapılan bu uygulama elbette çok olumlu oldu. Çünkü öğrenciler aldıkları kötü sonuçları her zaman aileleriyle paylaşmaz. Merak eden aileler de hemen siteye girerek, öğrencilerin son durumlarına yönelik kesin ve net bilgilere ulaşırlar.  Sınav sonuçları hemen açıklanır. Çünkü öğretmenler velilerin çocukların durumlarını görmelerini ve onları okula daha çok motive etmelerini isterler. Bu nedenle de aileler öğrencilerin durumlarını şifre girerek en hızlı biçimde öğrenmiş olurlar.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın