387 views / 05 Kasım 2014,Çarşamba / Yorum : 1

E – POSTA SENKRONİZASYON HATASI SAMSUNG GALAXY S5’TE ÇÖZÜMÜ

Samsung Markasının android cihazlar olan S serisi çeşitli kullanım şikayetleri de elbette olmakla birlikte, genel anlamda en beğenilen ve kaliteli olan telefon modelleridir. Markanın son modeli olan Galaxy S5, Android 4.4.2 uygulamasına sahiptir. Bu işletim sistemi, e postaların gelmesi ve okunması uygulamalarında bazı sorunlara neden olabilmektedir. Cihazda kullanılan outlook, sync gibi mail sistemlerine gelen bazı e postaların görülmediği halde okundu şeklinde işaretlenmesi gibi bir sorun yaşanabilmektedir. Bu durum kullanıcıların görmedikleri mailleri de okunmuş olarak işaretlenmesine ve bu nedenle sıkıntı yaşamlarına neden olmaktadır. Özellikle bazı önemli e postaların görülmemesine sebep olması önemli bir problemdir.

Sorunun çözümü için cihazının “ayarlar” bölümüne tıklayabilirsiniz. Buradan hesap ve senkronizasyon bölümüme giriş yapın. Senkronizasyonu aktif hale getirip ana ekrana geri dönüş yapın. Ana ekrandan tekrar ayarlar kısmına giriş yapın. Genel sekme üzerinden hesaplar bölümüne giriş yapabilirsiniz. Bu sistem üzerinden varsayılan e posta uygulaması bölümüne girin ve karşınıza çıkacak bölümden kimlik ile hesap bilgilerinizi doldurun. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra varsayılan elektronik posta uygulamaların senkronizasyonu başlayacaktır. Problemin halen devam etmesi durumunda, cihazın bildirim çubuğundan senkronizasyon tuşuna tıklamalısınız. Bu şekilde senkronizasyon işlemini başlatmış olacaksınız.

Bu işlemlerin yapılması sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Bu nedenle uygulamaları yapmaktan çekinmeyin, cihazınız asla zarar görmez. Bunun yanında, uygulamaları yapamayacağınızdan sıkıntı duyarsanız, bu duruma yetkili servisten yardım alabilir, mobil telefon uygulamaları ile ilgilenen mağazalardan da yardım alabilirsiniz. Teknolojik ürünler satan mağazalar ve özelikle Samsung bayilerinde size yardımcı olacak elemanlar bulunmaktadır. Genel anlamda kaliteli kullanımı olan cihazların bu tip sorunlarını programlar yapacağınız birkaç değişiklik ile halletmeniz mümkündür.

Kaynak : Androidciyiz.net“E – POSTA SENKRONİZASYON HATASI SAMSUNG GALAXY S5’TE ÇÖZÜMÜ” için 1 Yorum

  1. asım says : Cevapla

    söylediğiniz işlemleri yaptım ama hala düzelmiyor e posta gelmiyor ?

Bir Cevap Yazın