62 views / 13 Ocak 2015,Salı / Yorum : 0

Facebook’u Kızdıran Uygulama

 

             Sadece Facebook değil bütün kullanıcıları ilgilendiren bir konu. Çünkü Facebook tarafından riskli olarak görülen bir program. Fecoder denilen bu virüs kapasitesindeki uygulama, reklamlar, oyun ve diğer paylaşımların içinde gizlenerek sizin profilinize sızıyor. Şifreniz yada diğer bilgilerinizi ele geçirme gibi bir risk şuan da yok. Ama eğer hoşunuza gitmeyen bir uygulama yada resim gibi diğer nesneleri kaldırdığınızda, hemen bundan emin olmayın. Çünkü Fecoder denilen bu uygulama programı ciddi anlamda risk taşıyor.

 

Adından da anlaşılacağı gibi, direk olarak Facebook’u kızdırmak ve bilgileri çalmak için kurulmuş. Facebook bu konuda acil sinyal verdi. Çünkü ilerleyen zamanlarda daha büyük risk taşımaması için şimdiden engelleme yapılması gerekiyor. Aksi taktirde sizin de bilgileriniz risk altında olabilir.

 

Peki nasıl önlem alınabilir? Bu riskli uygulama için şuanda hazır olan bir önlem yok. Zaten Facebook bu konuda hızlı bir şekilde çare aramakta. Nedeni ise kısa sürede Facebook içinde daha fazla yer edinme endişesi. Bu tarz kötü bir uygulamanın kimler tarafından geliştirildiği ise merak konusu. Ancak Facebook’u zarara uğratmak için bu tarz bir uygulama geliştiği söylenebilir. Çünkü sabotaj etmek ve Facebook’u ciddi anlamda zarara uğratacak kadar kötü bir yazılıma sahip. Bu nedenle sizlerinde önlemler alması ve Facebooktan gelecek haberlere aktif olarak katılmanız büyük bir önem taşıyor. Daha da önemlisi, sizlerin profilini direk olarak bozacak bir özelliği var. Neden profilleriniz bozulsun ve size ait olan bilgiler kaybolsun ki? Evet bu tarz bir kötü uygulamanın nasıl saldırılarda bulunacağı merakla değil de endişeyle bekleniyor.

Kaynak : Androidciyiz.netEtiketler: ,

Bir Cevap Yazın