772 views / 06 Mart 2014,Perşembe / Yorum : 0

Türkiye’nin haber ajansı Anadolu Ajansıyla dünyanın en kocaman haber bankası Google mahalli tercih neticelerinin yayını amaçlı partner proje üretti .

 

SEÇİM NETICELERI PARTNER YAYINDAN DUYURULACAK

İşbirliği alanında , Aa , 30 Mart bugünü 195 bin sandıktan ele geçirdiği tercih neticelerini , google ile paylaşacak. google ise mahalli seçimlere karşı hazırladığı “Google Mahalli Tercih 2014″ portalından tercih neticelerini direk bireylerin erişimine sunacak.

 

SEÇİM BUGÜNÜ CANLI SONUÇ TAKİBİ

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de gündemin ortasına oturacak 30 Mart 2014 Mahalli Seçimleri amaçlı özel olarak geliştirilen “Google Mahalli Tercih 2014″ portalı kullanım alanına takdim edildi . Mahalli seçime özel yapılan haber portalı yurttaşlara seçimle alakalı haberleri takip etme, dinamik yayınlarda adayları dinleme ve onlarla hasbihal etme, tercih öncesinde trendleri, tercih bugünü ise sonuçları dinamik olarak takip etme imkanı sunuyor. İlk kere 2011 evrensel seçimlerinde yaşama geçirilen ve kocaman ilgi gören arayüze ilave eden yeni ve etkileşimli özelliklerle yapılan haber portalı yardımıyla üyeler mahalli tercih ve adaylar ile ilgili en yeni verilere ulaşıp , sohbetler ile heyecan ettikleri sualleri adaylara yöneltebilecekler.

 

ADAYLARLA SEÇMENLER İLETİŞİM KURABİLECEK

Adaylarla tercih sohbetleri Google’ın hazırladığı mahalli tercih portalında adaylarla seçmenlerin kontakt kurmaları da sağlandı. Bu doğrultuda anlatılan gün ve saatlerde dinamik yayında adaylar yurttaşlardan iştirak eden sualleri yanıtlayabilecek. Portala giren vatandaşlar ” Söylentiler ” kısmında bir çok kez güncellenen il bazında mahalli tercih haberlerine ulaşabilecekler. Trendler başlıklı kısımda ise İstanbul, Ankara ve İzmir megakent belediye başkan adaylarına karşı gerçekleştirilen aramalar, adayların bundan önceki döneme mukayese et bariz derecede yükselen aramaları, büyüyen aramalar olarak verilecek.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın