1.463 views / 10 Şubat 2014,Pazartesi / Yorum : 0


Son günlerde taşınabilir platformların en değinen oyunlarından Flappy Bird ‘ün yükselişi bütün hızıyla devam etmektedir . Uygulama mağazalarında bir numaraya yerleşen yapımın gündelik kazancı ise dudak uçuklatır cinsten.

 

İlk olarak 24 Mayıs tarihinde yayınlanan ancak tahmini 8 ay ardından aradığı ivmeyi yakalayan Indie türündeki Flappy Bird, şu sıralar iOS ve Android platformlarını tabiri caizse kasıp kavuruyor. Esasında 5 temel fonksiyon üst kısmına heyeti temel bir mantığa sahip meydana gelmesine karşın oyunseverlerin dik skorlar yapmakta zorlanmaları, onları ek olarak hırslı ve bir o civarı da bağlı duruma getirdi. Böylece süratle dağılan oyun App Store ve Google Play Store’da toplamında 50 milyon indirme barajını geçerek listenin üst sıralarına yerleşmeyi başarmıştı .

 

Fakat konunun asıl enteresan tarafını ciro tablosu oluşturuyor. Çünkü bedava yayınlanan ve hatta uygulama içi satın alım seçeneği bile mevcut olmayan oyunun, yalnızca uygulama içi reklamlardan kazancının gündelik 50 bin dolar meydana geldiği belirlendi . Klasik sistem çerçevesinde düşünüldüğünde ise bu oran ayda bir ,5 milyon dolar manasına geliyor. Mario’dan aşina olduğumuz 8 bit’lik grafiklere sahip Flappy Bird’ün birden çok gecelik mesai ile ortaya çıkarak böylesi bir başarıya imzasını atması , yazı ile ilgili haftalar, aylar harcayan öbür uygulama geliştiriciler aracılığıyla hayli kıskanılıyor. Yakında Windows Phone’a da selam diyecek oyunun çabuk yükselişinin tam gaz devam edeceği tahmin ediliyor .

Kaynak : Androidciyiz.net
Bir Cevap Yazın