4.250 views / 10 Şubat 2014,Pazartesi / Yorum : 3


1) Radyo bulunuyor mu?
-> Radyo yok

2) Aleti aldım web paketim azalıyor devamlı , ne türlü önlerim?
-> Ayarlar -> veri tüketimi -> taşınabilir bilgiler bölümünü kapalı yapacaksınız

3) Custom rom yüklemezsem tek sürü mu birşey kaybederim?
-> Şüphesiz performanstan kaybınız olmaz, romlarla iştirak eden kişiselleştirmelerden faydalanamazsınız .

4) Wireless’ye bağlanıyorum devamlı bağlantım düşüyor, ne yapmalıyım?
-> wireless -> gelişmiş -> berbat irtibatlardan kaçın kutucuğunu işaretleyin

5) Bellek 16 GB tecrübe ediyor şayet o civarı gözükmüyor?

-> Telefonunuz 500 MB sahası sistem yazılımları amaçlı kullanır. 2 GB dolaylarında tek sahası da programlarınız ve onların veri depolamaları amaçlı kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

6) Nexusta kronik sıkıntı var mıdır?

-> Hayır rastgele tek kronik sıkıntı yoktur

7) 3G mi yoksa Wi-fi mi ek olarak az pil tüketir?

-> Wireless ağı, taşınabilir ağa yönelik ek olarak az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş benzeri devamlı wireless yer alan mekanlarda, wireless açarsak arka tasarı senkronizasyonlar dahil olmak üzere her şekilde veri transferini wireless üzerinden yapacaktır ve bize ek olarak az pil tükettirecektir.

8) Bu telefona oyun/program ne türlü yüklenir? Ve Android Market’teki fiyatlı programları indirebilmek amaçlı ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim halen benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içerir oyunlar/uygulamalar ne türlü yüklenir?

-> Android Market’te türlü uygulamalar bedava olarak sunulmaktadır. Tek Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki fiyatlı programları indirebilmek amaçlı Black Market ve Applanet isimli market uygulamalarını yüklemeniz yetecektir .

Bazı oyunlar eşliğinde SD kart dosyaları da bulundurur. Bilhassa Gameloft oyunları. Çoğunlukla boyutu düşük tek apk dosyası yer alır . Bu apk dosyası webde aratılıp yer alır . Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olabilir . Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek amaçlı müsaade isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten ek olarak sonra oyununuz açılacaktır. Şayet telefondan indirme şansınız yoksa alakalı oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda webde aratıp bulun. Ve bunu telefona lazım iştirak eden yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını dilediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde ne tarafa kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden ek olarak sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları amaçlı varsayılan dosya karayolu sd/games/gameloft dur.

9) Telefonda OTG var mı?

-> Stock olarak hiçbir android 4.2 cihazda otg takviyesi daha şimdiden amaçlı yok, dileriz ki; custom kernellerle kullanılabilir olsun.

10) Telefonumda apk ve ayarların başka bir deyişle herşeyin yedeğini almak talep ediyorum ne yapmam gerek ?

-> Öncelikle cihazın rootlu olması gerek. Titanium Backup Pro yazılımını kurduktan ardından gerek izinleri vererek yazılımın anne ekranında sol tık yapıp ” Toplanmış İşler” seçilecek, Bütün kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geriye yükleme ise aynen yeniden toplanmış işlerdeki geriye yükleme butonu ile ifade edilecek .
NOT: Bu işlemi çeşitli romlar içinde uygulayabilirsiniz.

Ayrıca yalnızca dilediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

11) Hangi işlemlerde verilerimin tamamını kaybederim?

-> Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz tamamen silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içerir tek kod vardı tam hatırlayamadım ( anımsayan ekleyebilir:). Onla Beraber IMEI bölge değiştirirseniz bütün verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar içinde bizzat verilerinizi silmeden, eskiyen uygulama artıklarında kurtulup temiz tek yükleme uygulamak isterseniz aleti recovery modda başlatıp “wipe cache partition” adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem şahsi verilerinizi silmez.

12) İnternetten indirip te telefona attığım yazılımlar yüklenmiyor. Yalnızca Market’ten indirdiklerim kuruluyor.

El-cevap: Ayarlar -> güvenlik -> Meçhul kaynakalrdan iştirak eden uygulamaların yüklenmesine müsaade ver.Tikleyin.

13) Google Play Store’dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan ardından tek daha yüklenebiliyor mu? Tek Daha ücret sunmak gerekmektedir mu?

-> Formattan ardından Store’dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve ücret vermeden tek daha yükleyebilirsiniz.

14) O anda ekranda meydana iştirak eden imaj başka bir deyişle ScreenShot ne türlü alınır?

-> ses kısma tusuyla power tusuna aynı zamanda basınız

15) Telefon rehberimi Gmail hesabıma ne türlü yedeklerim?

-> Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında yer alan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Son Olarak senk et derseniz Kılavuz , Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız amaçlı Gmail giriş yaptığınzda iştirak eden kutusu sayfasının sol üzerinde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Kılavuz i seçmeniz yeteri kadar .
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr seçerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz ya da sildiğiniz bilgiler önce web irtibatı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Şayet Otomatik senkr seçeneğinin batarya kullanımını arttırdığını unutmayın.

16) Oyunlardaki ve uygulamalardaki reklamları ne türlü kaldırırız?

-> Telefonu root’layıp Lucky Patcher isimli uygulamayı indirdikten ardından uygulamayı açarsınız. alakalı programa basılı tutup Remove Google Ads dersiniz.

17) Cihazıma attığım dosyaları klasörler şeklinde ne türlü görebilirim?

-> ES file explorer kurunuz

18) Rastgele tek müzik ne türlü çan sesi yapılır?

-> Cihazın içerisinde yer alan “ringtones” klasörünün içerisine çan sesi uygulamak dilediğiniz parçayı atınız, çan sesi değiştirme ekranında karşınıza seçeneklerde gözükecektir (gözükmezse, kabloyu cıkartın olmadı aleti yeniden başlatın)

19) Bilgisayarımda çok sayıda virüs var. Telefonu bilgisayara bağlarsam telefona bilgisayardaki virüsler bulaşır mı?

-> Android Linux tanablı tek işletim sistemidir. Windows virüslerini Android çalıştıramaz. Başka Bir Deyişle telefona tek zararı olmaz.

20) NFC özelliğini kullanark telefonumu ne türlü kredi kartı olarak kullanabilirim arkadaşlar? Deneyimli meydana iştirak eden var mı?

-> NFC özelliği Türkiye’de henüz yaygınlaşmadığından şu anda kullanılmıyor.

 

Kaynak : Androidciyiz.net
“LG Nexus 5 Sıkça Sorulan Sorular” için 3 Yorum

  1. emre çınar says : Cevapla

    sim kartta kayıtlı olan numaraları nasıl silebilirim ?

  2. emre çınar says : Cevapla

    sim karttaki kişileri nasıl silerim

  3. berk says : Cevapla

    Nexus 5 cihazimda ön bellek temizleme var mi yoksa ne tur bir program indirmeliyim ?

Bir Cevap Yazın