11.924 views / 09 Ocak 2014,Perşembe / Yorum : 0


Merhaba android kullanıcıları, bu yazımızda LG Optimus G2 kullanıcıları tarafından sıkça karşılaşılan bir problem üzerinde duracağız.

 

Bilindiği üzere LG’nin piyasaya sürdüğü son telefonu G2 gerek donanımsal gerekse zariflik açısında kullanıcıların beklentilerine cevap verebilen bir telefon. Fakat kullanıcılardan edinilen bilgiye göre telefonda kronik bir dokunmatik sorunu olduğu anlaşılıyor. Aslında kronik sorunlar son yıllarda piyasaya sürülen hemen hemen her telefonda veya tablette mevcut durumda. Bunun sebebi olarak üretici firmaların her yıl piyasaya yeni model sürmek zorunda olması gösterilebilir. Tüm teknoloji ürünlerinde olduğu gibi telefonların da üretildikten sonra bir test süreci olmaktadır. Bu test sürecinin kısa olması ve aceleye alınması kronik sorunların ortaya çıkmasına sebep olmakta.

 

Yaptığımız inceleme ve araştırmalar sonucunda LG Optimus G2 modelinde yoğun kullanım sonrası dokunmatik ekran sorunu yaşandığını gördük. Genellikle oyun oynadıktan sonra veya oyun esnasında mesaj yazarken bu sorunun kendini hisettirdiği aşikar. Ürün kullanıcıları bu sorunun aşırı ısınmadan kaynaklandığını öen sürüyor.

 

LG firmasından henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte teknik servise gönderilen birçok cihazın bu sorun sebebiyle gönderildiği biliniyor.

 

LG Optimus G2 kullanıcılarına tavsiyemiz bu sorunu gördüğü anda teknik servis ile irtibata geçmeleri ve telefonlarının değişimini talep etmeleri. Hepinize telefonunuzla iyi zamanlar geçirmenizi dileriz…

Kaynak : Androidciyiz.net
Bir Cevap Yazın