3.296 views / 10 Şubat 2014,Pazartesi / Yorum : 0


FM Radyo var mı?

Donanımsal olarak dayanak yer alıyor fakat büyük ihtimal vergilerden uzak durmak amaçlı bu program Türkiye’ye iştirak eden cihazlardan çıkarıldı.

 

Çoklu dokunmatik özelliğinin olmadığı söyleniyor, doğru mudur?

Öyle bir birşey yok dostlar , sene olmuş 2014, birileri çoklu dokunmatik yok diye bilgi çıkarıyor. araştırmalarda dokunmatik testi dahi yapılmıyor çoğalış , sizce de LG G2’de çoklu dokunmatik olmaması absürt olmaz mı? Hele ki cihaz 3 parmak sürükleme işlemi gerektiren özellikler içerirken?

 

Flash desteklenmiyor deniyor? Telefonda flash içerikler çalışmayacak mı?

Arkadaşlar bu yepyeni bir birşey değil, an itibariyle elinizde tuttuğunuz çoğu amiral gemisi telefonda resmi olarak flash player desteklenmiyor zira 4. bir itibari ile Android’den flash takviyesi kalktı. Bu yalnızca telefonun kutudan çıktığında tarayıcıyla flash muhtevaları açamayacağı manasına ciro . Ne var ki Adobe’un resmi arşivlerinden en nihai çıkan Adobe Flash Player for Android versiyonunu indirebilir ve varsayılan tarayıcı, Dolphin, Firefox ve benzeri . tarayıcılar(Chrome’da çalışmaz) faydalanarak flash tecrübesi yaşayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan “Flash Player for Android 4.0 archives” bölümüne gelip en yeni apk’yı indirmeniz ve telefonunuza yüklemeniz yeteri kadar olacaktır .

Buraya Tıklayınız

 

GRAM(Graphic RAM) Nedir? Ne Türlü pil tasarrufu sağlar?

Arkadaşlar öyle sanıyorum ki pekçok birey GR olarak bilinen özelliğin ne meydana geldiğini ve ne türlü pil tasarrufu sağladığını heyecan etmekte . Ben de izah etmek istedim.

Bildiğimiz üzere LG bu özelliğin yüzde 26’ya civarı pil tasarrufu sağladığını argüman etmekte . Bu sistemin iş mantığı şu şekilde:

Bir telefonda bir resim ya da bir internet sayfası görüntülendiğinde ve ekranda hiçbir birşey davranış etmediğinde telefonun GRAFIK IŞLEMCI ‘su o anki ekran görüntüsünü saniyede 60 kare olacak şekilde bir daha oluşturur ve gönderir. Şayet davranış eden bir birşey yoksa bu GRAFIK IŞLEMCI’nun benzer görüntüyü bir daha tekrar gönderdiği manasına ciro . Şayet davranış eden bir birşey varsa da – sözgelişi sayfanın sürüklendiğini varsayalım – GRAFIK IŞLEMCI yepyeni bir görüntü oluşturur ve benzer kare/saniye oranında ekrana gönderir. GR bu vaziyette , benzer kareleri GRAFIK IŞLEMCI ile kontakt kurmaya sebep kalmadan ekrana gönderebilecek bir tampon bellektir.

GR, üyeler telefonda sayfa hareketi içermeyen programlar kullandıklarında LG G2’nin GRAFIK IŞLEMCI yükünü azaltır zira hiçbir birşey davranış etmediğinde İşlemci GR’e o anki ekran görüntüsünü bir değişim olana civarı bir daha göndermesi emrini verir. GR’in benzer görüntüyü GRAFIK IŞLEMCI’yu kullanmadan bir daha tekrar gönderdiği bu işlemler esnasında cihazın çipsetindeki GRAFIK IŞLEMCI da dahil olmak üzere pekçok devre kullanılmaz ve böylelikle enerji tasarrufu sağlanır.

 

Peki GRAM kuvvet harcamıyor mu?

Harcıyor fakat GPU ‘nun harcadığının yakınında tek sürü çok düşük düzeyde kuvvet harcıyor. Öyle ki LG’nin söylediğine yönelik sabit görüntülerde %26, evrensel kullanımda da %10’luk tek kuvvet tasarrufu sağlıyor. Esasen bahsettiğimiz RAM’in boyutu 8 MB.

 

Ülkemiz’e ne süre gelecek?

25 Eylül’de Turkcell ve Teknosa tarafından piyasaya sunulacak.

 

Türkiye satış maliyeti nedir?

Türkiye satış maliyeti 16 GB’lık sürüm amaçlı 1599 TL iken 32 GB’lık sürüm içinse 1799 TL

 

Slide Aside nedir?

Bildiğimiz üzere Android’de hakikat bağlamda tek multitasking yok. Slide Aside bu eksikliği gidermek amaçlı geliştirilmiş tek özellik.

Slide Aside yardımıyla kullanmakta olduğunuz rastgele üç programın o anki vaziyetini hafızaya alıp ardından kaldığınız yerden aynı ritimde devam etme opsiyonuna sahipsiniz. Sözgelişi tek oyun oynadığımızı varsayalım . Normal koşullarda anne ekrana dönüp yabancı tek işlem yaptıktan ardından tek daha oyuna döndüğümüzde oyun tek daha başlar. Fakat Slide Aside ile oyundayken üç parmağınızla ekranın sağından soluna gerçek sürüklediğinizde oyunun o anki hali kaydoluyor ve ardından yabancı işlemlerinizi yaptıktan ardından benzer sürükleme işlemini soldan sağa gerçek yapınca kaydolan uygulamalarınızı görebiliyor ve böyle oyununuzu seçip tam anlamıyla kaldığınız yerden aynı ritimde devam edebiliyorsunuz.

 

Answer Me Nedir?

Bu özellik yardımıyla telefon çaldığı sırada hiçbir tuşa basmadan elde etmek kulağınıza götürerek iştirak eden çağrıya yanıt verebilirsiniz.
Plug & Pop Nedir?

Bu özellik yardımıyla kulaklık taktığınızda telefon sizlere uyumlu basın işlemleri konusunda önerilerde yer alıyor .

 

Text Link Nedir?

Bu özellik iştirak eden mesajlarınızdaki konum, saat, tarih, olay benzeri verileri rahatlıkla kaydedip gereken hatırlatmaları ayarlamanıza ya da haritada bulma yapmanıza olanak tanır.

 

QuickRemote Nedir?

Bu özellik yardımıyla rastgele tek tv ya da multimedya cihazının uzaktan kumandası mahaline telefonu kullanabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Modu Nedir?

Telefonumuzdaki tek başka harika özellik ise Ziyaretçi Modu. Bu özellik yardımıyla telefon kilidi, ayarladığınız ikincil tek kilit açma biçimi ile açıldığında ziyaretçi modunda açılarak daha eskiden belirlediğimiz tek takım nitelikleri kısıtlayabilir ve telefonu sözgelişi tek arkadaşımıza verdiğimizde gizliliğimizi koruyabilir ya da tek çocuğa verdiğimizde ise çocukların ulaşmasını istemediğimiz içeriklere erişmemesini sağlayabiliriz.

 

Capture Plus Nedir?

Capture Plus özelliğiyle ekran imajı alırken sözgelişi bir internet sayfasının yalnızca ekrana sığan kısmı değil de tümünün görüntüsünü alabilirsiniz.

 

QSlide Nedir?

Eminim hepiniz Samsung’un Galaxy Note 2 ile müşteriye sunduğu pop-up view özelliğini biliyorsunuzdur. Bu sayede rastgele bir videoyu ekranın minik bir bölümünde , yabancı işlerinizi hallederken seyretmeniz olası kılınıysilahlı güç. LG burada bu özelliği bir sürü ek olarak geliştirmiş ve bunu tespit edecek uygulamalar üstünde de uygulanabilir duruma getirmiş ve opaklık ayarı yapmanıza imkân sağlamış. Başka Bir Deyişle bir taraftan minik bir pencerede internet tarayıcısı açıkken, başka taraftan bir başka minik pencerede yabancı bir uygulama çalıştırabilirsiniz. Ek Olarak öncesinde LG Optimus G ya da Optimus G Pro akıllı telefonlarını kullanan üyeler bu özelliği esasen biliyorlardır.

 

QuickMemo Nedir?

QuickMemo’ya kısacası ekran üstünde not almanıza ,mkan tanıyan bir yazılım diyebiliriz. QuickMemo yardımıyla hem bir ekran imajı alabilir hem bir de aldığınız ekran görüntüsünde anında farklılıklar inşa ederek küçük notlar alabilirsiniz.

 

Telefonun kuvvet ve ses ayarlama tuşları geride . Peki neden?

LG G2’nin sloganı şu: ”Learning from you”(Sizlerden öğreniyoruz.)

Burada LG’nin bu sloganın arkasında durduğunu söyleyebiliriz. Yapılmış Olan incelemelere yönelik vatandaşlar yükselen telefon ebatlarıyla beraber telefonlarını ek olarak farklı şekilde tutmaya başladılar. LG de bunu ergonomik olarak müşterisinin faydası için kullandı.

 

KnockOn nedir? Kuvvet butonu arkadayken ekran kilidini açmak kolay değil olmaz mı?

LG’nin G2 modelinde sunduğu bu nitelik ile ekran kilidini açmak veya ekranı kilitlemek amaçlı butonlarla uğraşmanıza sebep kalmayacak. Ekran kapalıyken kolayca ekrana 2 kere dokunarak veya “tıklayarak” ekran kilidini açıp, aynı biçimde de ekranı kilitleyebileceksiniz. Bu özelliği yaygın olarak kullanacağınızı tahmin ediyorum , fakat yeniden de bu özelliği kapatıp arka butonu kilit açma/kapama butonu olarak kullanma seçeneğine sahipsiniz.

 

Telefonun kuvvet ve ses açma/kısma butonları kamera sensörünün anında altında. Hata Sonucu değen parmaklar devamlı kameranın parmak izi tutmasına sebep olmaz mı?

Hayır. LG bunu da düşünmüş ve kamera sensörünü özel, çizilmeye ve kırılmaya sağlam , hem de da parmak izi ve kir tutmayan özel tek camla kaplamış. Bunun dışarısında da arkadaki tuşlar parmağınızla rahatlıkla bulabileceğiniz tek biçimde tasarlanmış. Bu yüzden bu konuyla alakalı panik yapmaya sebep yok.

 

Telefon kaç gb kullanılabilir bellek ile geliyor?

16 gb’lık modelde tahmini 11 gb, 32 gb’lık modelde tahmini 25 gb kullanılabilir meydan şuanki .

 

Klavye internet tarayıcıda yazdıklarımı otomatik tamamlamıyor mu?

Ayarlar – Evrensel – Lisan ve Giriş – LG Klavye – Giriş Karayolu etkin edilmeli. Böylece düzeliyor.

 

LG Bulut hizmeti veriyor mu?

Box. tam olarak uygulamasını telefonunuza kurarsanız box.tam olarak’ten 50 gb’lık meydan kazanıyorsunuz.

 

Şarjı ne türlü bu cihazın?

Neredeyse piyasadaki en uzunca süre pili giden telefon. (Kullanıcı yorumlarına dayalı tek bilgidir)

 
Sanal butonları gizleyebiliyor muyuz?

Evet. Telefonunuzun root’lu olması koşuluyla gizleyebilirsiniz

Kaynak : Androidciyiz.net
Bir Cevap Yazın