441 views / 24 Şubat 2014,Pazartesi / Yorum : 0

“Glasshole” terimi, Google Glass’ı kişilerin gizliliğine hürmet göstermeden kullanan insanları tanımlıyor ve Google’ın en çok korktuğu birşey de “Glasshole”ların çoğalması . Çünkü , bar, kafe, lokanta , akşam takımı , spor salonu benzeri birçok işletme Google Glass’ın müşterilerin gizliliği amaçlı tehdit oluşturduğunu düşünerek, kullanımına yasak getiriyor. Bu da Google’ın ürününün ek olarak indirilmeye çıkmadan can vermesi manasına geliyor.

 

Google, milletin gözünde Glass’ın imajını yüksek tutmak içinse her şeyi inşa ediyor . Heyecanlı spor videoları çekiyor, Google Glass kullanan çok harika bayanların resimlerini webde yayıyor ve cihazın imajını yükseltmeye çalışıyor. Şimdiki teşebbüsü ise, insanları profesyonel Glass kullanmaya teşvik etmek amaçlı derlenmiş tek kılavuz . Bu rehberde Google kullanıcılara, kişilerin nefretini çekebilecek hareketlerden uzak durmaları tavsiyesinde yer alıyor .

 

-Arkadaşlarınızla dünyayı bulguya çıkın. Gözlüğünüzle gezdiğiniz, gördüğünüz tarihi ve naturel yerleri kayıt alt tarafına alın, toplumsal basında paylaşın.

 

-Glass’ın ses muayene özelliğinin artılarını kullanın. Ona sesle komuta ederken eliniz sizlere kalacaktır. Golf oynayabilir, yiyecek yapabilir, plaj voleybolu oynayabilirsiniz.

 

– İnsanların videolarını ve resimlerini çekerken onlardan müsaade isteyin.

 

Bunları hiçbir zaman yapmayın:

– Glass’ı 24 saat kullanmayın. Bu gözlerinizin çok fazla yorulmasına ne sebeple olur ve etrafınızda da tuhaf görünebilirsiniz. Onu yalnızca ihtiyacınız şeklinde kullanın.

 

– Tek “Glasshole” olmayın. Başka Kişilerin haklarına ve gizliliğine hürmet gösterin. Kamera ve telefonların yasaklı meydana geldiği yerlerde Google Glass’ı kullanmayın. Telefonların kapatılması istenen sinema benzeri yerlerde, Google Glass’ı da kapatın.

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın