482 views / 30 Eylül 2014,Salı / Yorum : 0


Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce kapaklı cep telefonları bir dönem oldukça moda olmuştu. Telefon ana cihaz ile ekranı olarak iki parçadan oluşur. Katlanarak üst üste gelen bu iki farklı bölüm, telefon kullanılmak istendiğinde ikiye ayrılırdı. Kapaklı telefonlar, ekranının çizilmesini istemeyenler için en kesin çözümdü. Bazen telefonlar, şimdiki akıllı telefonlarda da böyle, Cebemizdeki yanlış temaslardan dolayı, kilit ekranından çıkar. Bu halde cebimizde, çantamızda kalan telefon, istemediğimiz halde rama yapabilir, ayarlarını değiştirebilir.  Kapaklı telefonlar, bunun da kesin olarak önüne geçiyordu.

Hala bir çok kullanıcının unutamadığı, kullanım konforunu aradığı kapaklı telefonlar, ünlü üretici LG tarafından android işletim sistemli telefonlarda da hayata geçiyor. LG, yeni Kapaklı Akıllı Telefonu olan LG Wine Smart’ın tanıtımını yaptı. 3.5 inç boyutunda ve 320X480 çözünürlüğe sahip ekranı bulunacak olan LG Wine Smart 1.2GHz frekansında çalışan Snapdragon 400 işlemcisini kullanıyor.

1GB RAM ve 4GB dahili depolama alanı ile gelen cihaza, 1700 mAh kapasiteli bir batarya güç veriyor. Bazı kullanıcılar için bu batarya gücü yeterli olmayabilir.  8 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip telefonda, 0.3 MP çözünürlüğündeki ön kameraya bulunuyor. Bu ön kamera ile selfie çekmek ne kadar mümkün olabilir biraz düşündürücü. Ama bu ön kamera en azından görüntülü görüşmelerde işlevini yerine getirebilecektir.Androidişletim sisteminin son sürümü olan KitKat4.4sürümü ile yüklü olacak olan LG Wine Smart, Dijital TV özelliğine de sahip olacak. Wine Smart’da Radyo, Bluetooth 4.0 ve LTE desteği de yer alacak. Telefon, yenilenmiş özel bir arayüz kullanıyor.

LG Wine Smart şimdilik sadece Güney Kore’de satışa çıkacak. Fiyatı henüz belirlenmeyen telefonun uygun fiyatlı olacağı düşünülüyor. LG Wine Smart’ın Amerika ve Avrupa pazarına ne zaman gireceği, Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı henüz açıklanmadı.

Ama, kapaklı akıllı telefon kullanmak isteyen Türk kullanıcılar şimdiden telefonun peşine düştü bile. Yurt dışından telefon alabilme imkanına sahip olanlar, telefonun bir an önce Güney Kore dışına çıkmasını bekliyor. Yurtdışı bağlantısı olmayan Türk kullanıcıların ise ne kadar bekleyeceği meçhul.

Kaynak : Androidciyiz.net
Bir Cevap Yazın