588 views / 25 Haziran 2014,Çarşamba / Yorum : 0


Samsung alışılan tablet boyutları aşan 12 inçlik profesyonel tabletini, CES 2014 fuarında tanıtmıştı. Tablet opsiyon olarak satılan fare ve klavye setiyle beraber, diz üstü işlevi de kazanıyor. Tabletin performansı ise tek kelimeyle mükemmel.

12.2 inçlik ekran Süper Clear LCD panelle tasarlanmış. Renk kalibrasyonu çok iyi. Güneşte ekranın görünme oranı bir hayli yüksek. İşlemci olarak Samsung kendi tasarımı olan Exynos kullanılmış.4+4 çekirdek olmak üzere 8 çekirdeğe sahip olan işlemci, 3GB RAM ile destekleniyor. Eğer 32 ve 64 GB lık dâhili hafıza seçenekleri yeterli gelmez diye düşünüyorsanız, microSD yardımıyla depolama alanının kapasitesi artırılabiliyor. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 işletim sistemi olarak Android 4.4.2 KitKat kullanıyor. İşletim sistemi üzerine Magazine UX ara yüzü giydirilmiş. Samsung’un son dönemde tablet teknolojisine kazandırmış olduğu S Pen kalemi ile gelen Galaxy Note Pro 12,2, bu sayede verimlilik ve görsellik açısından çıtayı oldukça yükseğe taşıyor.

samsung-galaxynotepro122-1-l
Her açıdan profesyonel kullanıma ağırlık veren Samsung, Hubs ve APPS gibi kendi uygulamalarının yanı sıra iş merkezli kullanımı oldukça pratik hale getirip kolaylaştıran WebEx, HancomOfiice ve e-Metting gibi yazılımlar ile çoklu pencere gibi özellikler tablette bulunuyor. Bu kolaylıklara S Pen kalemin kullanım kolaylığını da eklemek gerekiyor. Tablet iş merkezli olmasına rağmen oldukça özellikli multimedyaya sahip. Yüksek çözünürlükle beraber, çift taraflı olarak yerleştirilen hoparlör sayesinde görüntü ve ses olarak gayet yüksek bir performans elde ediliyor. Tabletin büyük ekranı istendiği takdirde ikiye bölünüp bir tarafta film ya da video izlenirken diğer tarafta internet dolaşımına imkân veriyor.

samsung-galaxy-note-pro-12.2-700x377
Samsung Galaxy Note Pro 12,2 kamerası 8MP.LED flaşlı kamera özellikle panoramik, HDR, güler yüz gibi modların yer aldığı geniş bir çekim skalasına sahip. Tablette 2MP ön kameraya yer verilmiş. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 pil ömrü 24 saatten fazla. Ayrıca USB 3.0 kablosu ile hızlı şarj imkanı da bulunuyor. Ürün klavye, fare ve kılıftan oluşan aksesuarlarla geliyor. Klavyenin kullanımı oldukça rahat. Samsung Galaxy Note Pro 12,2’nin fiyatı 1999 lira. Eğer 3G destekli modeli almak isterseniz ödeyeceğiniz fiyat 2199 lira.

Kaynak : Androidciyiz.net
Bir Cevap Yazın