150 views / 15 Kasım 2014,Cumartesi / Yorum : 0

SAMSUNG GALAXY ANDROİD TELEFONUM ÇOK ISINIYOR, ISINMA PROBLEMİNE ÇÖZÜM

Dünyaca ünlü Samsung Markasının android serisi olan S serisi, ülkemizde ve tüm dünyada birçok ülkede birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Özellikle, S3, S4 ve S5 modelleri hayli ilgi çekmektedir. Android telefonlar alanında yaygın kullanımı olan birkaç markadan biri Samsung S serileridir. Telefonlarda yaşanan problemlerden biri çok ısınmasıdır. Özellikle internette gezinmek veya oyun oynamak gibi uzun sürebilen işlemler yapılırken cihazın ısınması kullanıcıların sorun yaşamasına neden olabilir. Bu durumda bazı detaylara dikkat etmeniz ve önlemler almanız yerinde olacaktır.

Öncelikle piyasada renkli olduğundan cazibesine kapılarak alınan fakat aslında cihaza zarar veren telefon kılıfı modelleri bulunmaktadır. Bunları almak ve kullanmak cihazın hava almadan aşırı oranda ısınmasına neden olmaktadır. Bu kılıflar cihazın havayla temasını önlemektedir. Cihazı şarj ederken sıkıntı yaşamanız durumunda, güç tasarrufu modunu kapatmanız yerinde olacaktır. Öte yandan, cihazın senkronizasyonun kapalı tutulması da önemlidir. Ekran ışığının yüksek olması enerjinin boş yere kullanılmasına ve cihazın ısınmasına neden olacağından, fazla yüksek olmayan fakat gözünüzü de yormayacak bir derecede kullanmalısınız. Uygulamaların yani telefona yüklenen programları sıkça güncellemeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde stabil çalışmalarını sağlamanız gerekmektedir. Geri yedeklemem mümkün olduğu kadar yapılmamalıdır.

Telefonda açık olan widgetlerin kapatılması da önemlidir. Bu nedenle ısınan telefonlarda kesinlikle arka planda bulunan widgetler kontrol edilmelidir. Sık şekilde güncellemeleri yapmalısınız. Bu işlemi yapmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde cihazınızın yorulmasını önleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaparak ve ısınmasını kontrol ederek cihazınızı makul seviyede tutabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir uygulama yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Sadece basit birkaç kurala dikkat ederek cihazınızı uzun yıllar güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Samsung S4 modellerde daha sık görülen ısınma sorunları bu şekilde kolayca çözülebilir.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın