346 views / 25 Kasım 2014,Salı / Yorum : 0

 

Telefonun Ön kamerası açılıyor arka kamerası açılmıyor

 

                   Akıllı Telefonlarda Kamera özelliği çok özel olarak tasarlanmıştır. Çekim gücü MP olarak yüksektir. Gerçek bir  Fotoğraf makinesine yakın çekebilme özelliğinden modeller var. Ancak bazen sorunlarda kendini gösteriyor. Bunların başında “ Kamera Açılmıyor” sorunu. Kameranın açılmama nedenleri farklıdır. Yani telefonda bulunan ön ve arka kameralara bağlı sorunlardan kaynaklı açılmamalar meydana gelebilir. Ancak bu Kamera merceği yada kamera çizilmesi gibi durumlarıyla kesimlikle alakası yoktur.

 

Ön Kameram Açılıyor Arka Kameram Açılmıyor? Sorusunu son zamanlarda yöneltenler var. Bu sıkıntı tamamen “ İşletim sistemiyle” alakalı olan bir durum. Yani “ ROOT” ayarı bozukluğu bunun en önemli göstergesi. Root ayarsızlığından ötürü telefonların bazı özellikleri tam olarak açılmaz. Ancak doğru Root ayarını yapmak önemlidir. Direk İnternet üzerinden bir Root bularak indirip kurmayın. Son bunun için birde ROOM yüklemek zorunda kalırsınız. Room işine girerseniz de, bu kez işler iyice karmaşık bir hal alır. ROOT indirmek için telefon modelinizin tam olarak markasını ve sürümünü İnternete yazın. Root kurulumunu yaptıktan sonra kamera sorunu ortadan kalkar.

 

Ancak her markanın sorunları da aynı olmaz. Yani telefonların işletim sistemi ve güncellemelere bağlı sorunlar olabilir. Kesinlikle kamera uygulaması olarak yanlış bir uygulama indirmeyin. Bunu yaptığınız zaman siz zararlı çıkarsınız. Kameranızın çalışmasını durdurur ve sürekli hata verir. ROOT olarak yanlış sürüm indirdiğiniz zamanda aynı hatayı alırsınız. İşte bunun için telefoncuya da gidereki modelinizin ne olduğunu tam olarak öğrenin.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın