Google, Android One projesinde yer alan mobil cihazlar için Android 5.1 versiyonunu duyurdu. Yeni güncellemeyle ile beraber çoklu SIM, HD görüşme imkanı ve kapsamlı güvenlik özellikleri geliyor.

Yeni Android 5.1 sürümüyle alakalı gümdemde yer alan bir takım dedikodular nihayet son buldu. Henüz resmi açıklama yapılmadığından dolayı hakkında çıkan haberlere “söylenti haber” gözü ile bakılan Android 5.1 versiyonu, Android Blog sayfasından bugün itibari ile yapılan açıklama ile artık resmiyete kavuşmuş oldu. Merakla beklenen bu yeni sürümün özelliklerinden bazıları da kullanıcılara duyurulmuş oldu.

HD kalitesinde sesli görüşme imkanı

Çoklu SIM kart özelliğini de destekleyen yeni Android 5.1 versiyonu ile mobil telefonlar üzerinden HD kalitesinde sesli görüşme desteği de gelmiş oldu. Fakat, eski ve yeni sürüm arasında yaşanabilecek bir takım uyumsuzluklar sebebi ile HD görüşmeler sadece Android 5.1 sürümüne sahip cihazlar arasında gerçekleştirilecek.

Artık Google hesapları büyük önem taşıyacak

Yeni Android 5.1’in en ilgi çekici özelliklerinden biri de güvenlik oldu. Yeni sürüm içerisinde çalınan veya kayıp olan cihazları kilitleme özelliği de kullanıcılara sunulacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz