184 views / 19 Ekim 2014,Pazar / Yorum : 0

AĞDA KAYITLI DEĞİL HATASI VE HATANIN ÇÖZÜMÜ

Teknolojinin nimetlerinden faydalanıp akıllı telefonlar, tabletler,ı padler hayatımızın vazgeçilmezleri olmuşlardır. Evde, iş yerinde, vapurda, metroda her yerde insanların elinde bir akıllı telefon. Bu kadar hayatımızı kolaylaştıran cihazların hata vermesi veya hiç olmadık yerlerde veya zamanlarda işlemlerin yapılamaması tabi ki kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır. Kullanıcıların istek ve beklentileri neticesinde birbirinden farklı modellerin olduğu akıllı telefon piyasasında da maalesef kusursuz bir ürün bulunamamaktadır. Kusursuz ürün beklentisi zaten yanlış olur; ancak kalitesi ve özellikleri ile piyasa da önemli yer tutan ve fiyatı da tabi ki azımsanacak bir miktar da olmayan bu telefonlar için kullanıcı hata payı görmek istemektedirler. Piyasa ya çıktığı günlerde üreticisinin yüzünü güldüren Galaxy S3 ün kullanıcısını ufak tefek olsa da sıkıntı ve şikayetleri mevcuttur. Bu sıkıntılardan birisi Ağda Kayıtlı Değil Hatası dır.

Ağda kayıtlı Değil Hatası yaşanılabilen en can sıkıcı sorunlardan biridir; çünkü hiçbir şekilde yapılan aramalar tarafınıza ulaşmamakta olduğu gibi siz de arama yapamamaktasınız. Hayatımızın neredeyse tümünü kaplayan akıllı telefonlar da bunu yaşamak tabi ki hiçbir kullanıcının hoşuna gitmemektedir. Görülen bu hatanın oluşmasında yapılan yeni yazılım güncellemesi veya yeni ROM yüklemesi neden olabileceği gibi belli olmayan bir sebeple baz istasyonundan kopma da etken olabilmektedir. Ağda Kayıtlı Değil Hatasının çözümü için Ayarlar bölümüne gidip Diğer Ayarlar ardından Mobil Ayarlardan Ağ Operatörlerini kısmına gelerek kullandığınız operatörü yeniden tanımlamanız için karşınıza çıkacak operatör listesinden kullandığınız operatörü seçmeniz gerekecektir. Bu işlemin ardından 5 dakika kadar bekledikten sonra arama yapabilecek ve gelen aramaları da görebileceksiniz.
Ağda Kayıtlı Değil Hatasının çözümü Galaxy S3 ve S4 modellerinde uygulanmış olan ve çözüm sağlanmıştır; ancak yapılan bu işlemden sonuç alınamazsa kernel veya modem flashlama sistemini de iyi bilmiyorsanız kendiniz uygulamak yerine uzman bir teknik servise başvurmakta fayda vardır.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın