496 views / 28 Şubat 2014,Cuma / Yorum : 0

Google’ın giyilebilir teknolojiler sahasına yönelerek, güncel bir zeki saat geliştireceği istikametindeki haberler uzunca zamandır bilişim dünyasının gündemini yoğun ediyordu. Bunun Için nazaran şirket bu konu hakkında yazılı bir detaylı bilgi yapmadığı benzeri , zeki saat geliştirme olasılığına dahi değinmedi.

 

Ancak bu aralar Barselona’da düzenlenmekte durumda olan Mobile World Congress 2014 esnasında , Google’ın ciddi anlamda de güncel bir zeki saat geliştirdiği bilgisi meydana çıktı. Meydana çıkan bu söylentilere yönelik Google güncel bir zeki saat geliştiriyor ve bu saati yapması amaçlı yöneldiği şirket , bundan önce Nexus telefonlar amaçlı de birlikte çalıştığı LG olacak.

 

Google’ın bu güncel zeki saatini Haziran ayı içinde tertip edecek durumda olan Google I/O konferansı esnasında yazılı olarak tanıtacağı söyleniyor fakat konu hakkında yazılı detaylı bilgi artık inşa edilmiş değil. Nexus’un yapım evresinde meydana geldiği benzeri güncel zeki saatin yapımınında da hükümleri Google’ın vereceği ve zeki saatte kullanılacak program ve tasarımların şirket aracılığıyla belirleneceği söyleniyor. Bu gelişmeyle birlikte bir bilişim devinin daha giyilebilir teknolojiler sahasına yöneleceği belirlendi . Şu anne civarı indirilmeye sürülen giyilebilir aygıtlar kapsamlı kitlelerden ilgi görme hususunda şimdiye civarı yoksun kaldı, fakat gözüken o ki bu hal yakın zamanda değişebilir.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın