Akıllı Telefonlarla Muhteşem Resimler Çekmenizi Sağlayacak 7 Öneri

Profesyonel fotoğraf makineleri ile başa baş yarışan akıllı cep telefonu kameraları ile kusursuz resimler çekmek mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey bazı önemli kriterlere dikkat etmek. İşte akıllı telefonlarla muhteşem resimler çekmenizi sağlayacak 7 öneri;

  1. Doğru Pozu Yakalamak İçin Sabırlı Olun

Işığı yakalamak, doğru anı bulmak ve görüntünün vizöre oturması gibi pek çok faktör için kesinlikle fotoğraf çeken kişinin aceleci davranmaması gerekiyor. Sabırlı olmak en güzel pozların yakalanması için büyük bir önem taşıyor. Tüm bunları aynı karede yakalamak aslında yetenek gerektirse de sabırlı olmakta işin önemli püf noktaları arasında yer alıyor.

  1. Kompozisyon Kurgulamaya Çalışın

En güzel pozu yakalamak için mutlaka kompozisyon kurgusu oluşturmaya çalışın. Portre çalışmalarında derinliği azaltırken manzara çekerken ise derinliği arttırmaya çalışın.

  1. Zoomlamak Yerine Yaklaşmayı Deneyin

Fotoğraf çekerken zoom yapmak yerine fotoğrafınızı çektiğiniz kişi ya da nesnelere yaklaşmayı deneyin.

  1. Çekimlerde Flaş Kullanmayın

Güzel resimler çekmek için mümkün olduğunca doğal ışık kaynaklarından yararlanmaya çalışın. Doğal ışık kaynağı ile çekilen resimler her zaman daha güzel sonuçlar elde edilmesini sağlarken flaşlı çekimlerde aniden yoğun ışık yayıldığı için özelliklede portre çekimlerinde poz verirken sıkıntılar yaşanabilmektedir.

  1. Kamera Lensini Düzenli Temizleyin

Sürekli olarak elinizde olan cep telefonunuzun lensi gün içerisinde ter, toz ve parmak izi lekelerine maruz kalmaktadır. Bu nedenle cep telefonu ile kaliteli resimler çekmek isteyen kişiler mutlaka kamera lenslerini düzenli olarak temizlemelidir.

  1. Kamera Ayarlarını Öğrenin

Her cep telefonu markası satışlarını arttırmak için kamera ayarları konusunda farklı özellikler sunmaktadır. Sizde cep telefonunuzun kamera özellikleri hakkında araştırma yapın ve size sunulan artı özellikleri kullanın.

  1. Akıllı Cep Telefonu Kamera Uygulamaları

Daha güzel resimler çekmenizi sağlayan çok sayıda uygulama bulunmakta olup bu uygulamaları indirerek çok daha fazla özellikten yararlanarak resimlerini güzelleştirebilirsiniz.

Android Telefonlar

 

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz