7.840 views / 28 Mayıs 2014,Çarşamba / Yorum : 1

Akıllı android işletim sistemine sahip telefonlar tıpkı bilgisayarlar gibidir uzun zaman kullanıldıktan sonra yavaşlama ,kasma gibi problemler ortaya çıkarmaktadır. Android telefonlarda yavaşlama sorunun çözümü çokta zor degil. Bu sorunun çözümünü kısa bir şekilde sizlere aktarayım

Gereksiz uygulamaları kaldırma

Şimdi diyeceksiniz bunu bizde biliyoruz, ama iş öyle degil hakketten telefon zamanla oyun , uygulama indire indire okadar çok doluyorki siz farkına bile varmıyorsunuz. Peki uygulamanın gereksiz oldugunu nasıl anlarım derseniz ayarlar’dan uygulama listesine bakınız en az 3 ila 6 ay kadar sürede kullanmadıgınız programlar göreceksiniz işte onları tek tek silin bir nebze’de olsa işe yarayacaktır

 

Dosyaları silin

Android’li cihazınızın depolama alanında hangi dosya türlerinin ne kadar yer kapladığını görebilmek için Ayarlar ekranını açın ve Depolama’ya dokunun. Şimdi Android size hangi kategorideki dosyaların ne kadar yer harcadığını gösteren bir liste gösterecek.

Kategorilerin üzerine dokunarak cihazınızdaki dosyaları görebilir ve onları silebilirsiniz. Örneğin Fotoğraflar’ın üzerine tıklayarak Galeri uygulamasını açabilir ve fotoğraflarınızın üzerine uzun dokunarak onları cihazınızdan silebilirsiniz.

 

Fabrika ayarlarına dönme

Bence en kesin çözüm budur telefonu ilk aldıgınız zamandaki gibi haline getirmeniz. Ama bu işlemi yaptıgınızda tüm yüklü uygulamalar vede tüm ayarlarınız gidecektir, helede benim gibi telefonda oyun oynayan biri iseniz okadar save dosyasının gitmesi sizi çok üzer. Ama artık birçok telefonda yedekleme seçenegi mevcuttur telefonu’zda yedeklenemesini istediginiz uygulamaları seçip yedegide bilgisayarınıza atıp fabrika ayarlarına dönebilirniz . Sonrada bilgisayarınızdaki yedek dosyasını telefonunuzun yedek alan klasörüne attıgınızda o yedegi geri alıp yükleme yapabilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.net“Akıllı telefonum çok yavaşladı” için 1 Yorum

  1. ahmet says : Cevapla

    nokia c 6 cihazım çok yavaşladı

Bir Cevap Yazın