210 views / 18 Eylül 2014,Perşembe / Yorum : 0

ALARMPAD

Kabul edelim ki tatlı uykudan uyanmak hiçbir zaman keyifli bir şey olmuyor. Fakat siz yine de güne 1-0 önde başlamak isterseniz işte sizin için çok uygun bir uygulama geliştirildi. AlarmPad sıradan alarm uygulamalarının çok fazla ilerisinde. Sizi sadece uyandırmakla kalmıyor ayrıca hava durumunu ve o gün randevunuz olup olmadığını da bildiriyor. Gerçek anlamda hayatımızı kolaylaştıran bir uygulamadır.

Öncelikle uygulama üzerinden alarm kurmak gerçekten çok basit, ekrana sadece birkaç kez tıklamanız gerekiyor. Aynı zamanda uygulamanın iyi bir tasarıma sahip widgetı da bulunuyor. Uygulamanın bir diğer cazip özelliği de diğer alarmların tersine bunu sesinizle kapatabiliyor olmanız. Yani gözünüz yarı açıkken telefon arama derdiniz bitiyor. Elbette bu bazılarımız için pek de iyi sayılmayabilir.

AlarmPad sizin önceden kaydettiğiniz sesli mesajları da siz alarmı kapattığınız da çalabiliyor. Bu özellik sayesinde o sabah neden erken kalkmanız gerektiğini daha iyi hatırlayabilirsiniz. Oldukça başarılı bir ara yüze sahip uygulamanın ücretsiz versiyonunda bazı sınırlamalar olsa da yine de işinizi oldukça fazla yarayacak.

 

WİSER

Eğer akıllı telefonunuzu daha kolay bir ara yüz ile kullanmak istiyorsanız ya da Android’e yeni başladıysanız ve adım adım ilerlemek istiyorsanız size Wiser’ı tavsiye edebiliriz. Wiser Android deneyiminizi oldukça sade ve basit bir hale getirerek akıllı telefonunuzu daha rahat kullanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulama özellikle yeni başlayanlar ve çocuklar için çok rahat bir uygulamadır.

Ortalama deneyime sahip bir Android kullanıcısı telefonunun tüm özelliklerini hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Teknolojiyle ve telefonuyla çok da içli dışlı olmak istemeyen kullanıcılar Android’in onlara sunduğu bazı özellikleri can sıkıcı ve akıl karıştırıcı olduğunu düşünebilirler. UIU LTD tarafından geliştirilen Wiser bu noktada çok verimli bir uygulamadır.

Ana sayfa bölümlere ayrılmış ve sizin temel ihtiyaçlarınızı gidermeniz için gereken her şey ana ekranda bulunuyor. Ekranı sola kaydırarak kendi zevkinize göre de düzenlemeler de bulunabilirsiniz. Başlangıç tuşuna basmak sizi her zaman ana ekrana döndürecek.

Yine uygulama eklemek ve düzenlemek gibi konular da Launcher sayesinde çok daha kolay yapabileceksiniz. Bildirimlerinizin tamamı da tek bir alanda toplanıyor böylece kaçırmanız imkansız hale geliyor.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın