Telefonlarınıza mesajlaşma uygulaması yükleyeceksiniz ve bu zamana kadar tek duyduğunuz WhatsApp programıdır. Bu elbette çok fazla bir sorun olmaz ama yine de her daim alternatifleri bilmenin faydası olacaktır. İşte size en çok uyan mesajlaşma programını seçebilmeniz için Android telefonlarınızda verimli bir şekilde kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları.

WhatsApp

Geçtiğimiz zamanlarda arama özelliği kazanan WhatsApp kendi alanının kralı olarak görülmekte. Elbette WeChat ve Hangouts gibi rakipleri de var fakat WhatsApp çok yaygın olmasıyla bile her zamanbir adım daha önde duruyor. Otomatik olarak telefon listenizdekileri yükleme özelliğine sahip olan WhatsApp, böylece sizi tek tek kişi ekleme derdinden de kurtarmış oluyor.

WhatsAPP İNDİR

Skype

Skype programı üzerinden konuşabilmek için karşınızdaki kullanıcının da bir Skype ID’si olmalı, böylece arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. Skype’ın en güzelliklerinden biri de aldığınız krediler ile oldukça ucuza uluslararası aramalar yapabilmenizdir.

Skype İNDİR

Viber

Viber programı güncellendi ve artık tabletler için de kullanıma hazır olarak günümüzde yer alıyor. Viber da Skype programı gibi size pek çok farklı cihaz üzerinden giriş yapma olanağı veriyor. Viber anlık mesajlaşma konusunda çok iddialı olsa da bunun yanı sıra ses kaydı gönderimi ile telefonları arama özelliğini de içerisinde bulundurmaktadır.

Viber İNDİR

Line

Line programı hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve bunun da iyi bir nedeni var. Son yenilemeler sayesinde video aramalar yapabilme özelliğini kazanan Line, Skype programının daha genç ve çekici versiyonu gibi görünüyor.

Line İNDİR

Hangouts

Özellikle Google arama motorunu sıkça kullanan kişiler arasında yaygın olan Hangouts SMS ve anlık ileti özelliklerini tek bir elde toplamakta. Bu özelliği yanında medya dosyalarının paylaşımı ve video aramalar yapabilmenize de olanak sağlayan Hangouts’un ilerleyen zamanlarda Android’in daha da yaygın hale gelmesi durumunda kendine çok daha fazla pazar payı bulup bulamayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Hangouts İNDİR

WeChat

WeChat, Çin’de hızlıca büyümeye devam ediyor ve bu büyüme dünya çapına da son zamanlarda fazlası ile sıçramış durumda. Yeni gelen güncellemelerin ardından artık uygulama üzerinden farklı oyunlar da oynanabiliyor. Sesli mesajlaşma, Video arama, oyunlar ve grup chat gibi özellikleri içerisinde barındıran uygulamanın telsiz özelliği de bulunuyor.

WeChat İNDİR

BBM

BBM özellikle güvenlik anlamında en fazla itibar edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olarak yer alıyor. BBM, Android alanında parlak bir geleceğe ne kadar sahip bu durum biraz tartışılır fakat belirttiğimiz gibi güvenliğe diğer programlardan daha fazla bir önem veren BBM aynı zamanda medya dosyalarını paylaşma ve devamlı servis içi hizmet özelliği ile de en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında bulunmaktadır.

BBM İNDİR


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz