2.427 views / 20 Ekim 2013,Pazar / Yorum : 0

Samsung uzun bir bekleyişten sonra Android 4.3 sürümü romları cihaz modellerine göre yayınlamaya veya sızdırmaya başladı. Samsung’un Android 4.3 romlarında yaptığı yeniliklerden biriside KNOX servisi.

KNOX, Samsung tarafından hazırlanan bir güvenlik servisi. Bu servis ile cihazda ikinci bir oturum açılarak bu oturumda izin verilen alanların ve uygulamaların kullanılması sağlanıyor. Daha çok kurumsal kullanıcıları hedefleyen bu servis aslında farklı bir özelliğe de sahip. O da Knox ile Samsung kullanıcıların geliştiriciler tarafından yapılan kernel ve rom yüklemelerini engelleyebilecek ve cihaz garantisi için gerekli olan takibi sağlayacak. Yani Artık Knox yüklü bir Samsung cihazını Root yaptığınız zaman Knox bunu hemen alıgılıyor, içerisinde bulunan sayaca işlemi kaydediyor ve kullanıcıya güvenlik uyarısı vermeye başlıyor.  Şu an için engelleme kısmı tam olarak devreye girmiş değil belki hiç devreye girmeyebilir bu tamamen Samsung’a kalmış bir durum. Ama artık Samsung’un geliştiri romları ve kernellerinin kullanıcılar tarafından yüklenmesini engellemek için çaba sarfettiği ortada.

Samsung’un bu çabasını fark eden geliştiriciler KNOX içinde çalışmalara başladılar. Bu çalışmaların ürünlerinden birisi KNOX Disabler. Knox Disabler ile root yaptığınız cihazınızda root sonrası başlayan Knox uyarılarını kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken KNOX Disabler uygulamasını indirin ve cihazınıza kurup çalıştırın. Uygulama üzerinde “Disable” seçeneğine basarak KNOX uyarılarını devre dışı bırakabilirsiniz.

 

indir

Kaynak:http://www.ertemur.com/samsung-cihazlar-icin-android-4-3-romlarinda-knox-uyarisi-nasil-kapatilir/#ixzz2iGl1m78P

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın