Mozilla Firefox ile Google Chrome web tarayıcılarında reklamları engelleme özelliğini taşıyan ve kullanan kişilerde reklam olmayan daha kolay ve rahat bir sörf süreci yaşatan Adblock programı, şimdi de Android platformunda yer alan reklamları engellemek için ilk adımını attı.

Daha evvelki zamanlarda Google Play kapsamında yayınlanan uygulama, Android platformlarında bulunan bütün reklamları engelliyordu. Fakat Google şirketi, reklam getirisini azaltmamak için Adblock Plus uygulamasını tüm mağazalardan kaldırmıştı.

APK dosyası olarak farklı alanlardan da yüklenebilme özelliğini Adblock uygulaması şimdi yeniden Google Play mağazalarında yerini almak için uğraş veriyor.

Adblock uygulamasının geliştiricileri Android platformlar için bir web tarayıcı uygulaması geliştirdiklerini açıkladı. Şu an Beta sürecinde olan söz konusu tarayıcı internet sitelerinde bulunan rahatsız edici tüm reklamları engelleme sahip olacak. Uygulamanın Beta aşamasında yer almak ve deneme yapmak için Google+’da yer alan Adblock grubuna katılmanız yeterli oluyor.

Adblock Google+ Grubuna BURADAN katılım sağlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz