Teknolojinin bizlere sunduğu imkanları bundan 10 yıl önce tahmin edebilir miydik? Her yaştan insanın bir akıllı telefon sahibi olabileceğini bana söyleselerdi ben inanmak istemezdim. Teknoloji kavramı ve bizlere sunduğu faydalar hayatımızın merkezinde. Belirttiğim gibi akıllı telefonların kullanım sıklığı, teknolojik aletlerin artışı hep hayatımızı etkileyen faktörlerdendir. Hayat ilerlerken birçok teknolojik faktörden etkileniyor  ve teknolojiyi kullanıyoruz. Geçmişte farklı araçlarla yaptığımız işleri şimdi bir akıllı telefonla yapabilir hale geldik. Sizlere android işletim sistemine sahip telefonların bizlere sunduğu faydalardan bahsetmek istiyorum.

Android akıllı telefonlarını geçmişteki telefonlarla kıyaslamak istemiyorum fakat sizler bu yazıyı okurken bile kafanızdan bir yandan kıyaslama yapacağınıza eminim. Android akıllı telefonların içerisindeki minik özelliklerin faydaları o kadar büyük ki. Gözden kaçırdığımız fakat neredeyse her gün kullandığımız akıllı telefon özelliklerinden 3 tanesini belirteceğim. İlk özellik; hesap makinesi. Geçmişte hesap makinesi olmadan hiçbir telefon ile hesap makinesi ihtiyacımızı gideremezdik fakat şimdi sahip olduğumuz akıllı telefonlar sayesinde yapacağımız işlemleri rahatlıkla yapabiliyoruz. İkinci özellik; uyandırma alarmı. Geçmişte işe gitmek veya okula gitmek için saat kurma alışkanlığımız vardı fakat şimdi telefonumuzun çalar saatini uyanacağımız saate ayarlıyoruz. Üçüncü özellik; kronometre. Kronometre özelliği ile zaman tutmanız gerektiğinde akıllı telefonunuz bu işi görecektir.

Şimdi gelelim android işletim sistemine sahip akıllı telefonların uygulamalarla sağlanan kolaylıklarına. Android cihazlara Google Play Store teknoloji marketinden indirebilirsiniz. O kadar çeşit uygulama vardır ki türüne göre sınıflandırmak gerekmektedir. Fotoğrafçılık, eğitim, aile, haberler, finans, duvar kağıtları, hava durumu, karikatür, müzik ve ses. Daha nicesi. Sizler de dilediğiniz uygulamayı akıllı telefonunuza indirebilirsiniz ve birçok işlemi yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz