Teknoloji ilerledi. Bunun hepimiz farkındayız. Her şey ilk çıktığı zamanki önemini yitirdi. Fotoğraf makinelerinin yerini yüksek çözünürlük özelliğine sahip olan cep telefonları aldı. Oyunların yerini akıllı cep telefonları aldı. Aslında bu özellikleri sayarak sayfalar harcayabiliriz. Kısaca şunu diyebiliriz. Artık bilgisayarların yerini akıllı cep telefonları almış bulunmakta. Bu sebepten dolayı da android telefonlar artık her işleme ve isteklere onay verdiği için virüs kapma olasılığı da çok yüksek.

Bu cep telefonlarımıza bulaşan virüsleri nasıl temizleyebilirizden önce virüs bulaştığını nasıl anlarız önce bundan bahsedelim. Eğer kullanmış olduğunuz cihazınızın pil ömrü eskiye nazaran daha çabuk bitiyorsa bir sıkıntı var demektir ve bu virüsten kaynaklanıyor olabilir. Görüşme esnasında ya da internette dolanırken kesilmeler yaşıyorsanız bunlar da cihazınıza bulaşan virüslerden kaynaklanıyor olabilir. Peki bu virüsleri nasıl temizleyebiliriz ? Öncelikle virüs programları gerekmeden kendi cihazınızın içerisinde yapmanız gereken bir şeyden bahsetmek istiyorum. Cep telefonunuzdan ayarlar bölümüne oradan uygulamalar ve uygulamaları yönet bölümüne giriniz. Çıkan tüm uygulamalardan İnternet uygulamasını bulunuz ve buraya giriş yapınız. Ekrana çıkan bu özelliklerden verileri temizle ya da clear cache seçeneğine tıklayarak cihazınızı yeniden başlatın. Daha sonra internet kullanımınızı yeniden deneyiniz. Önerebileceğim bir virüs programı olan Avast Mobile Security & Antivirus programı cihazınızı her türlü virüsten koruyacaktır. Bu programın ayarlarından otomatik olarak temizleme seçeneğini seçerseniz, cihazınızı otomatik olarak belirli zaman aralıklarında temizleme yapacaktır.

Kullanmış olduğunuz cihazınıza aslında bilgisayardan yapılan tüm işlemleri yaptırmaktasınız. Bu sebeptendir ki, cihazınızın virüs kapma olasılığı da çok yüksek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz