Eğer bir android cep telefonu kullanıcısı iseniz ve bu kullandığınız telefonunuzun bir üst modeli çıktıysa almak zorunda değilsiniz. Eğer kullanmış olduğunuz cihazınıza yazılım güncellemesi geldiyse zaten bir üst modelinin genellikle özellikleri bu güncellemeyi yaptığınız taktirde sizin olacaktır. Ama ne yazık ki çoğumuz yazılım güncellemesinin nasıl yapıldığını ya da bu güncellemeyi yaparken nelerin yok olacağını ya da bizleri neyin beklediğiniz bilmiyoruz. İşte şimdi burada sizlere kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun yazılım güncellemesini nasıl yapacaksınız onlardan bahsedeceğim

Kullandığını android sistem destekli cep telefonunuzun ilk önce ayarlar kısmına gelerek, en alt kısımda olan telefon hakkında yazan bölüme giriyoruz. Daha sonra bu kısımda zaten hemen yazılım güncellemesi yazısını göreceksiniz. Eğer cihazınıza yazılım güncellemesi geldiyse zaten bunun uyarısını o kısımda göreceksinizdir. Yazılım güncellemesini yapmaya başlamak için yazılımı güncelle seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Yalnız telefonunuzun yazılım güncellemesini yaparken, kendi mobil verinizi kullanmamanızı, kablosuz veri kullanmanızı öneririm. Bu güncelleme işini yaptıktan sonra Kur seçeneğini göreceksiniz. Bu görmüş olduğunuz kur seçeneğine tıklayınız ve bu aşamanın sonlanmasını bekleyiniz. Bu kurulum aşaması esnasında hiçbir işlem yapamazsını, işlemin sonlanmasını bekleyiniz. Son aşama olan kurma aşaması bittiği zaman kullanmış olduğunuz cihazınız kendisini yeniden başlatacaktır. Bu kadar kısa işlemlerle birlikte cihazınızın güncelleme işlemini bitirmiş bulunmaktasınız.

Bu yazılım güncellemesi sayesinde kullanmış olduğunuz cihazınızın hataları en az indirgenir. Ve kullanım performansında artış olacaktır. Cihazınız eskiye nazaran daha az donma ve olağan üstü bir hıza sahip olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz