391 views / 20 Nisan 2015,Pazartesi / Yorum : 0

Google’nin sunmuş olduğu bu hizmet Android Cihaz Yöneticisi web ortamında cihazınızın konumunu bulmayı, zil özelliğini aktif etmeyi ve dosyaları silmeyi kolay bir hale getirmekte ve her geçen zaman pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Uygulama telefonunuzda yüklü ise kayıp olan ya da bir yerde unutmuş olduğunuz cep telefonuzu hemen bulma imkanına sahipsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi ayarları birinci adım:

Birden fazla kullanıcısı olan bir cihazınız var ise bu ayarı sadece tabletin sahibi yönetebilecektir. Cihazınızda yer alan uygulamalar menüsün içerisinde Google Ayarları kısmını açın. Güvenlik noktasına dokunun. Android Cihaz Yöneticisi seçeneğinin hemen altında bulunan Bu cihazın konumunu uzaktan belirle ya da “Uzaktan kilitlemeye ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver seçeneğinin yanında yer alan anahtarı açık ya da kapalı duruma getirin. Uygulamayı kullanmak istiyorsanız cihazınızda Google Hesabınız ile oturum açmış olduğunuzdan emin olun.

Uygulamanın konumunu belirlediği zaman, söz konusu cihaz bir mesaj alır.

Cihazınızı bulmak hedefi ile Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanmak için:

Cihazınızın yer bilgilerine erişimi aktif olmuş ve Google Hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Uygulama, kapalı olan cihazlarda ya da mobil veri veya Kablosuz özelliği aktif olmayan cihazlarda çalışmamaktadır.

Uygulamayı kullanarak kayıp olan cihazın yerini belirleme, uygulama sitesini kullanma

android.com/devicemanager sitesine giriş yaparak Google Hesabınız ile oturum açın. Birden çok cihazınız bulunuyor ise değişik bir cihaz seçmek için cihazın isminin yanında yer alan ok işaretine tıklayın.

Uygulama, seçilen cihazın yaklaşık yerini gösterecektir. Uygulamayı kullanma farklı bir mobil cihazınız var ise kaybetmiş olduğunuz cihazı bulmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz cihaz içerisinde Android Cihaz Yöneticisi uygulaması mutlaka yüklü olmalıdır.

Yanınızda bulunan cihazda uygulamayı açın.
Google Hesabınız yine bir oturum açın.
Görüntülenen cihazı değiştirin.
Telefonunuz içerisinde: Cihazlarınızı görmek için ekranın altına doğru parmağınızı hızlı bir şekilde kaydırın.
Tabletiniz içerisinde: Bir cihaz seçimi yapmak için cihazın yanında bulunan ok işaretine tıklayın.

Uygulama sayesinde, seçilen cihazın yaklaşık yeri gösterilecektir.

Cihazınızın yerini bulduktan hemen sonra Android Device Yöneticisi uygulamasını kullanarak uzaktan cihazın zilini çaldırabilir, cihazı kilitleyebilir ya da komple silebilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın