249 views / 27 Eylül 2014,Cumartesi / Yorum : 0

Android işletim sistemi kullanan mobil cihazların en büyük sorunlarından biri de özellikle sürekli kullanımda, yaşanan ısınmadır.  Uzun süreli oyun oynandığı ya da uzun süre internete girildiği gibi durumlarda yaşanan ve bir çok kullanıcıyı endişelendiren bu sorunun çözümü için artık bir program var.

Coolify isimli bu program, cihazınınız aşırı ısınmasını engellemeye yönelik bir uygulama. Programı cihazınıza yüklediğinizde, program sürekli olarak mobil cihazınızın ısısını ölçüyor ve bu ısıyı düşürmek için size önerilerde bulunuyor. Bu sayede pil ömrü de uzuyor.

Programın cihazda çalışabilmesi için root erişimi gerekiyor. Sistem verilerinize ulaşan Coolify uygulaması, sistem verilerini optimize ederek, cihazın ısısının yükselmemesini stabil kalmasını sağlıyor.

Hem cihazınızın ısınmasını engellemek hem de bu sayede pil ömrünü uzatabilmek için Coolify uygulamasını, Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

 

WhatsApp SOHBET GEÇMİŞİ NASIL SAKLANIR 

Whatsapp uygulaması pek çok android işletim sistemi kullanan mobil cihaz sahipleri için vazgeçilmez uygulamalar arasında yer alır.

WhatsApp sayesinde, kolaylıkla ücretsiz olarak iletişim kurulur. Zaman zaman, WhatsApp üzerinden yapılan görüşmeler kullanıcı için önemlidir ve kullanıcı bu görüşmenin kaydını saklamak ister. Artık, bu görüşmelerinizin kayıtlarını yedekleyebilecek, hatta belirleyeceğiniz e-posta adresine gönderebileceksiniz.

WhatsAppuygulaması, konuşmalarınızı telefonunuzun hafızasında günlük olarak yedekler. Ancak, siz bu görüşme kayıtlarını kalıcı olarak yedeklemek istiyorsanız, WhatsApp ayarlarında değişiklik yapmalısınız. Bunun için WhatsApp ayarlarına girin. Burada ‘Sohbet Ayarları’nı seçin ve girin. Ardından ‘Konuşmaları Yedekle’ seçeneğini işaretleyin.  Artık konuşmalarınız kalıcı olarak saklanacaktır.

Önem verdiğiniz bu görüşmelerin e-posta adresinize gönderilmesini de isteyebilirsiniz. WhatsApp’ta bu da mümkün. Bu özelliği uygulayabilmek için, WhatsApp’ta sohbet ekranına elinizi ya da kaleminizi basılı tutun. Çıkan seçeneklerde ‘Konuşmayı E-postala’ seçeneğini işaretleyin. İsterseniz, buna medya dosyası da ekleyebilirsiniz.  Artık, konuşmalarınız ‘.txt’ dosyasına dönüştürülerek, e-posta adresinize gönderilecektir.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın