218 views / 21 Ağustos 2014,Perşembe / Yorum : 0

Android işletim sistemi kullanan cihazlar Androidin çok fonksiyonlu olması nedeniyle zamanla yavaşlar. Çoğu kullanıcı da bu yavaşlamadan şikâyetçidir.  Telefonlarınızın donanımı ne kadar iyi olsa da zamanla tüm akıllı telefonların performansı düşer. Bu sorunu herkes telefonu formatlayarak çözmeye çalışsa da bu işleme gerek kalmadan çözmekte mümkündür. Bu yazımızda sizlere Android cihazınızı nasıl hızlandıracağınızla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Anlattığımız yöntemleri Android işletim sistemini kullanarak cihazınıza uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri uygulamak cihazınızda herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak bu uygulamalar tam performans sağlamazlar, kısa süreliğine cihazınızı hızlandırırlar.

İlk olarak Animasyonları kapatmanızı öneririz. Telefonunun yavaşlığından şikâyet edenlerin performans ve görsellik arasında bir seçim yapmaları gerekir. Bunun için geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatabilirsiniz. İkinci adım olarak tarayıcı eklentilerini kapatın. Web tarayıcısı akıllı telefonları en çok yoran işlemlerden biridir. Akıllı telefonları internet için kullanmamızdan dolayı sizlere interneti kullanmayın diyemeyiz tabii ki, ama bu durum için önlem almanız gerekir. Performansı hızlandırmak için tarayıcı eklentilerini onaylı çalışmak şeklinde onaylayabilirsiniz. 3. Adımda ise ara yüzü düzenlemenizi öneririz. Androidin kendi ara yüzü telefonu yavaşlatır. Bu durumu da Yandex. shell ya da apex Launcher gibi bir ara yüz uygulaması kullanarak çözebilirsiniz. Duvar kâğıdınızı değiştirmek 4. Adımdır. Animasyonlu duvar kâğıtları telefonu ne kadar güzel gösterse de telefonu çok yavaşlatan sebeplerden biridir. Hareketsiz duvar kâğıtları kullanmak telefonun hızını arttırabilir. Beşinci adım olarak widgetleri söyleyebiliriz. Witgetler kullanım olarak oldukça pratiktir. Ancak telefon hızını çok fazla düşürür. Bu nedenle kullanmadığınız widgetleri ekrandan kaldırmanız telefonunuzun hızını arttırır. Altıncı adımda ise telefonunuzdaki gereksiz yazılımları kaldırmanızı öneririz. Bazı yazılımlar kullanmasanız bile arka planda çalışır ve telefonunuzu yavaşlatır. Son adım olarak sistemdeki kayıtları temizlemenizi öneririz. Veri tabanının şişmesi sistemi yavaşlatır. Bu nedenle düzenli olarak veri tabanını temizleyin. Veri tabanını temizlemek için History Eraser adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu adımları kullanarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz ancak bu kesin çözüm değildir. Yine de çok yavaş bir telefon yerine size daha hızlı bir telefon kullanma imkânı sunar.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın