Android Performans

Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefona sahip olmak her zaman çok da kolay olmayabiliyor. Andraid market üzerinden İndirilecek onlarca uygulamaya kendinizi kaptırdığınızda haliyle cihazda yavaşlamaya başlıyor. Ancak bütün bu sorunların elbette çözümleri de var. Çözüm derken task killer gibi herkesin kullandığı programlardan bahsetmiyorum. Gelin Android cihazınızın performansını arttıracak bu uygulamalara birlikte göz atalım.

İlk uygulamamız SD Maid adlı uygulama. İşte sizin için sisteminizi temizleyecek Fransız hizmetçiniz. Siz eğer bu programı henüz duymadıysanız ya da kullanmadıysanız bir an önce indirmenizi öneririm. Programda Filtreleme ile gereksiz uygulamalar silinirken, hafızanızda da oldukça yer açılacaktır. Uygulamada ayrıca dondurma ve yeniden başlatma gibi özellikleri de mevcut. Bu uygulama android cihazınızda mutlaka olması gereken bir uygulama. Ayrıca uygulamayı denemesi bedava. Sonuçtan memnun kalmazsanız, uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ancak böyle bir şey olmayacağını düşünüyoruz. Çünkü uygulama son derece kaliteli bir uygulama.

İkinci uygulamamız ise greenify. Uygulamalar pilinizi emip bitiriyor ve siz hala tam olarak hangi uygulamaların bunu yaptığını bilmiyor musunuz? Bilmeseniz de olur sadece Greenify yükleyin yeter. Sizin için bu uygulama periyodik olarak uygulamaları kontrol eder ve sizin için optimum düzeyde tutar. Widget, alarm vb. Herşeyi bu uygulama ile kolayca elinizde tutabilirsiniz. . Telefonunuzda yer alırsa mutlu olacağınız bir uygulama olduğuna eminim.

Son uygulamamız ise Android Asistant uygulaması. Android cihazınızı yönetmeniz için kişisel bir asistan arıyorsanız uzaklara bakmanıza gerek yok. Android Asistant 18 farklı özelliği ile ihtiyacınız olan her şeyi yapabilen pilinizi, işlemcinizi, hafızanızı ve verilerinizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olacak. Aynı zamanda bir dosya yöneticisi olan bu uygulama ile sistemdeki gerekli ve gereksiz verileri de görmeniz mümkün oluyor. Enerji tasarrufu özelliği de gözden kaçmamalı elbette. Bahsettiğimiz bu güzel özellikleri ile bu uygulama aynı zamanda sizin küçük asistanınız olacaktır.

Bahsettiğimiz bu uygulamalar sayesinde cihazınızdan daha çok verim almanın güzel yolları mevcut.Uygulamaları indirmek ve kullanmakta çok kolay. Bu uygulamalar sayesinde hayatınız kolaylaşacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz