Teknoloji ilerlerken çok fazla seçenek karşımıza çıkıyor. Akıllı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri birçok işlemi kolayca halledebilir olduk. Televizyonlar, bilgisayarlar, taşınabilir har diskler, tabletler gibi aletleri hem eğitim alanında hem sağlık alanında hem de ekonomi alanında kullanıyoruz. Çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve birçok küçük ev aletini de işlerimizi kolaylaştırmak için kullanıyoruz. Mutlaka teknolojiden faydalanır hale geldik.

Sizlere bir kablodan ve onun sağladığı kolaylıklardan bahsetmek istiyorum. Bu kablo artık birçok teknolojik markette satılmaktadır. Bu kablonun adı OTG kablosu ve bu kabloyla yapabileceğiniz birçok işlem vardır. Örneğin bu kabloyu android işletim sistemine sahip telefonunuza taktığınızda bir kablosuz mouse ile bağlarsanız mouse ile telefonunuzu kontrol edebiliyorsunuz, ilk kolaylık bu diyebilirim. Akıllı cihazınızı laptop gibi kullanabilirsiniz, kim buna engel olabilir ki? Teknoloji sizlere bu imkanı verdikten sonra. OTG kablosuyla 2. Olarak da OTG kablosunda giriş yeri bulunmaktadır. O giriş yerine USB belleğinizi takabilir ve telefonunuzda istediğiniz filmi, diziyi, videoyu çalıştırıp oynatabilirsiniz. Teknoloji dehalarını ve severlerini çok sevindirecek olan bu gelişmelerin daha devamı var.  Şarj konusunda da OTG kablosu işinize yarayacak. Eğer bir android işletim sistemli tablete sahipseniz ve telefonunuzun şarjı azaldığı zaman tabletiniz yanınızdaysa tabletinizi OTG kablosu yardımıyla telefonunuza bağladığınızda telefonunuzun şarjını arttıracaktır. Bu da sizin şarj probleminizi çözecektir. OTG kablosuyla yapabileceğiniz şeylerin en son maddesi ise oyun konsolunu telefonunuza bağlamak. Joy stick aletini telefonunuza bağladığınızda dilediğiniz oyunu eğlenceli bir biçimde oynayabileceksiniz. Oyunu telefonunuz desteklediği sürece joy stick ile oyununuzu rahatça oynayabilirsiniz.

Sizlere OTG kablosu ve android telefonunuzla birlikte yapabileceğiniz birkaç maddeyi aktardım. Günler ilerlemeden bir OTG kablosu satın alın derim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz