Teknoloji ilerlerken kullandığımız cihazlar, eşyalar ve bulunduğumuz yapılar değişiyor. Evlerimizin inşasında, kullandığımız aletlerde bulunan değişiklikler ise teknoloji kaynaklıdır. Teknolojinin gelişimi sürerken bizlere sunduğu fırsatlar da değişiyor. Çeşitli marka ve modellerde çıkan ürünler sayesinde işlerimizi tamamlıyoruz. Biz insanoğlunun yapamayacağı işleri halletmemizi sağlayan telefon uygulamaları var artık. Bu telefon uygulamaları android cihazlarda bizlerle buluşuyor. Android cihazınız varsa ve android cihazınızda keyifle birçok işlem gerçekleştirmek isterseniz çeşitli uygulamaları indirmeniz gerekmektedir. Android cihazlarda her ne kadar mükemmel fırsatlar bulunsa da bazen hatalar ve tehlikeler de bulunmaktadır.

Android cihazlarda yaşanan whatsapp tehlikesinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle Whatsapp uygulaması ne işe yarar? Her birimizin kullandığı Whatsapp uygulaması arkadaşlarımızla, akrabalarımızla ve tüm yakınlarımızla iletişim kurmamızı sağlar. Bu iletişimde sesli mesaj gönderebilir, mesaj gönderebilir, video, fotoğraf gönderebilirsiniz. Dünya üzerinde oldukça popüler bir uygulamadır. Bu popüler uygulamanın android cihazlara vereceği tehlike ise Whatsappta bir açık olduğu iddiasıydı. Girişimci olan John McAfee ve teknoloji ekibi ABD’de sürdürdükleri virüs ve çeşitli tehlikeler araştırmalarında  Whatsapp uygulamasının bir açığını bulduklarını iddia ettiler. Bu iddia resmi bir belgeyle kanıtlanmadı fakat oldukça popüler olan Whatsapp uygulaması söz konusu iken bu iddia çok ses getirdi. Google şirketi bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. İddia edilen açık telefonların root sistemine erişim sağlamıyor fakat klavye kayıtları ve casus yazılımlar için bir tehdit oluşturuyor.

Bu iddia asılsız mı yoksa gerçek mi bilinmez fakat android cihazlarda bilgilere ve özel konuşmalara erişimin mümkün olmaması için uygulamalar oldukça iyi korunuyor. Bir açık bulunduğunda ise uygulamayı üreten şirket açıklama yapıyor. Android cihazlarınızdaki uygulamalarda güvenlik esastır ve kullanıcılar uygulamanın keyfini sürsün diye tüm önlemler alınır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz