ANDROİD CİHAZLARININ İSTATİSTİKLERİ

Google Ağustos ayı için tüm aktif edilmiş Androidli cihazların hangi sürümü kullandıklarını açıkladı. Android 4 4 KitKatın yükselişini sürdürdüğü gözüküyor. Yayınlandığından bu yana yüzde24 5 kullanım oranına ulaşan Kitkat Android L yayınlansa bile kullanım oranını arttırmaya devam edecek. Google un Android 4 1  4 2 ve 4 3 te Jelly Bean adı ile devam etmesi pastada en büyük paya sahip olmasını gösteriyor.

Android 4 1 Jelly Bean ve Android 4 0 Ice Cream Sandwich in geçtiğimiz aylara oranla kullanımının azaldığı gözükürken kullanıcı oranları KitKat a kaymış gibi duruyor. Android 4 2 ve 4 3  Jelly Bean sürümleri ise az da olsa yükseliş göstermiş durumdalar.  Android 2 3 Gingerbread kullanıcı oranı yüzde 11 4′e düşerken Android 2 2 Froyo ise yüzde 0 7 ile en az orana sahiptirler. Önümüzdeki aylarda Android 4 4 KitKat muhakkak kullanım yüzdesini arttırmaya devam edecektir ancak büyük çaplı değişimlerin olması gözleniyor. Android L sürümü yayınlandıktan bir kaç ay sonra bile üreticiler KitKat kullanan cihazlar piyasaya sürmeye devam edecektirler. Ancak 2015 yılından itibaren kullanım oranlarının değişmesi bekleniyor.

MOTO G2 FOTOGRAFLARI SUNULDU

Tanıtılmasına 3 gün kala Moto G2 nin kutusu ortaya çıkmıştırlar. 4 Eylülde Chicago da etkinlik düzenleyecek olan Motorolanın  Moto X1  telefonu ve Moto 360 saati ile merakla beklenen telefonu Moto G2 nin kutusu bugün internete sızdırıldı.

Geçen senenin orta sınıfta fiyat-performans kralı olan telefon Motorolanın da en çok satan modeli oldu. Ülkemizde Atrix modeli ile iyi donanıma yazılım desteği veremeyen firma olarak gözüken Motorola Moto G modelini Nexus modeli gibi güncelleyerek gönüllerde taht kurdu. Hafif ve güncel yazılım sürekli güncelleme ve uygun fiyatla birleşinice Moto Gnin en çok satan olması şaşırtıcı gelmedi.

Telefonun daha önce özellikleri ortaya çıktı. Bugün ortaya çıkan kutuda ise bir yer dikkat çekmekte. Kutuda isim olarak Moto G yazmakta. Bu da akıllara  firmanın Nexus 7 izinden giderek sadece model yılını yazacağını getirdi. Hatırlayacak olursanız Nexus 7 2012 yılında tanıtıldıktan sonra yeni modelinde de aynı ismi kullanmaya devam etti. Yeni modeli belirtmek içinse Nexus 7 (2013) kullanılmaya başladı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz