Popüler bir Android modu olarak ismini duyuran Cyanogen, daha sonraki zamanlarda oldukça hızlı bir ilerleme kaydederek, kendine özel bir Android sürümü olarak yoluna devam etti. O zamandan beri de Android sistemine alternatif arayan üretici firmalar için telefonlardaki yerini almaya başladı.

Çin ülkesinde yer alan üreticiler de Google şirketinin katı kurallarına katlanma mecburiyetini ortadan kaldırarak kendilerine özel Android telefonlar üretme amacı ile Cyanogen şirketinin yolunu tuttular. Analizlere göre önümüzdeki zamanlarda fazla sayıda Çin menşeili telefon üreticisi firma, yeni Cyanogen alt yapılı modellerini pazara sürmeyi planlıyor.

Çin ülkesinde yüzün üzerinde telefon markası yer alıyor. Bunların az bir kısmı Çin ülkesinin dışında tanınıyor fakat Çin nüfus itibari ile zaten ciddi anlamda potansiyel durumu olan bir pazara sahip olduğundan dolayı markalar, Çin ülkesinde çalışmalarına devam ederek yeterince tatmin oluyor.

Cyanogen ile beraber telefon pazarına çıkan OnePlus cihazının satış adedinin yıl sonu itibari ile yaklaşık 1 milyona ulaşması hedefleniyor. Bu başarının en büyük nedenlerinden biri olarak da Cyanogen’in cihazı, rakiplerinden daha farklı tutması olarak gösteriliyor.

Bu durum sonrasında diğer Çin’li telefon üreticileri de aynı hedefe ulaşmak için, Cyanogen’in yolunu tutmuş durumdalar. Yakın zamanda da Cyanogen alt yapılı telefonları, ülkemizde de görmeye başlayabiliriz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz