Android anti virüs uygulaması

Çok para vererek aldığımız akıllı telefonlarımız bir virüs nedeniyle geri dönüşü olmayan zararlar görebilir. Teknolojiyle hayatımıza giren android cihazlar hayatımızı kolaylaştırmaları nedeniyle gün içinde ayrılmaz bir parçamız haline geldi. Her ne sebeple olursa olsun cihazımızın başına istemediğimiz bir şeyin gelmesi hem iletişimimizi hem de işimizi aksatır. Virüsler birçok nedenle cihazlara bulaşabilir. Temizlenmesi oldukça zor olan bu virüsler için geliştirilmiş çok sayıda uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar virüsü cihaza girmeden tespit ederek virüsü engeller. Uygulamalar bu yönüyle Android kullanıcılarının işini kolaylaştırır. Cihazın temiz kalmasını sağlar. Bu yazımızda sizler için Android anti virüs uygulamalarını derledik.

Avira Free Antivirus bu uygulamalar ayasında en çok kullanılan anti virüs uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde cihazınızı virüslerden korumanız ve güvenle kullanmanız mümkün. Oldukça güçlü bir virüs uygulaması olan Avira Free Antivirus sürekli güncellenmektedir. Kurulumu oldukça basit olan uygulamanın kullanımı da kolaydır. Dilediğiniz zaman cihazınızda tarama yapabilir virüs kontrolünde bulunabilirsiniz. Avira Free Antivirus uygulaması sizlere gerçek zamanlı koruma hizmeti sunan beklentilerinizi karşılayacak bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde tek işlemle virüsleri kolayca temizleyebilirsiniz.

İkinci uygulama ise Clean Master uygulamasıdır. Bu uygulama google play storede 100.000.000 fazla indirme sayısına sahiptir. Uygulama dünyanın en iyi Android iyileştiricisi olarak görülmektedir. Geçmişi 16 yıla dayanan Clean Master android cihazların üretilmesinden sonra bu uygulamayı geliştirmiştir. Uygulama cihazı her türlü güvenlik açığından korur. İndirilen uygulamaları otomatik olarak tarar ve zararlı virüs varsa siler. Ayrıca bu uygulama ile cihazınızın hafızasını sürekli temizlemeniz de mümkündür.

Mcafee Mobil Security adlı uygulama da Google play storede sizlere sunulan ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamada gizlilik ön plandadır. Uygulamayı kullanarak cihazınızdaki gizli kalmasını istediğiniz uygulamalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. İstediğiniz uygulamayı kilitleyebilir, istediğiniz uygulamayı da açabilirsiniz. Bu uygulamada ayrıca arama engelleyici de mevcuttur. Bu uygulamada cihazınızın çalınması durumunda cihazın bulunduğu konumu size haber verme özelliği de mevcuttur. Cihazınıza birden fazla pin kodunun yanlış girilmesi durumunda cihaz kullanan kişinin gizlice fotoğrafını çeker. Bu sayede cihazınızı uzaktan kilitleyebilirsiniz. Uygulamayı kullanarak bütün dosyalarınızı tarayabilir, cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyabilirsiniz. Ayrıca uygulama sizi güvenli olmayan wifi bağlantıları konusunda da uyarır.

Sizlere önereceğimiz diğer uygulama ise TrustGo Antivirus & Mobil Security. Bu uygulama ile cihazınızdaki bilgi güvenliğini sağlayabilir, virüsleri temizleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama sayesinde kayıp telefonunuzu bulabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olmakla birlikte çok sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. Bu uygulamanın özellikleri arasında güvenli internet gezintisi bulunmaktadır. Cihazınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma altına alan uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Uygulama içerisinde otomatik tarama mevcuttur. Ancak istediğiniz zaman kendinizde cihaz taramayı başlatabilirsiniz. Uygulama sayesinde cihazınız kaybolduğunda cihazı uzaktan kilitleyebilir veya konumunu belirleyebilirsiniz.

Son uygulamamız ise 360 mobil Security. Bu uygulama da google play store’nin en çok kullanılan uygulamalarından. Uygulama ile cihazı en yeni virüslerden korumanız mümkündür. Uygulamanın en çok tercih edilme nedenlerinden biri reklamsız olmasıdır. Tek dokunuşla cihazınızda virüs taramasını başlatmanız mümkündür. Bu uygulama ile özel geçmişi temizlemeniz mümkündür. Uygulamalarınızı da bu virüs programı sayesinde yönetebilirsiniz.

Sizler de telefon güvenliğinize önem veriyorsanız bu uygulamaları denemenizi öneriyoruz. Anti virüs uygulaması yüklü olmayan cihazlar virüslere karşı korumasız olabilirler. Kötü amaçlı yazılımlar cihazınızı kolayca çökertebilir. Tavsiye ettiğimiz bu uyguları deneyerek cihazınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Gönül rahatlığıyla uygulama indirebilir, internette gezinebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz