Teknolojik gelişmeler sayesinde biz insanlar gelişmeleri durduramıyoruz. İnsanoğlunun ürettiği binlerce teknolojik alet var ve biz bu teknolojik aletleri kullanırken birçok işimizi hallediyoruz, gelişen teknoloji sayesinde kullandığımız teknolojik aletler de gelişip değişiyor. Kullandığımız teknolojik aletler çok fazladır ve birçok alanda kullanılmaktadır. Eğitim, sağlık, ekonomik, haberleşme ve daha birçok alanda kullanılan teknoloji günlük yaşamda da çok fazla yer kaplar.

Özellikle kullandığımız akıllı telefonlar teknolojinin hayatımızdaki yerini özetler. Çünkü günün 24 saatinin çok büyük bir çoğunluğunu akıllı cihazlarla geçiririz. Elbette özellikle de akıllı telefona ayırdığımız vakit çok fazladır. Her bireyin kullandığı akıllı telefon farklı olabilir. Piyasada milyonlarca akıllı telefon bulunmaktadır. Çeşitli marka ve modelde akıllı cihazlar bulunmaktadır. İşletim sistemleri android olan akıllı cihazlar ise oldukça popülerdir. Piyasada popüler olan android akıllı telefonlarla ilgili birçok bilinmeyen özellik bulunmaktadır. Sizlerle bilmediğiniz ve öğrenince şaşıracağınız ilginç 7 özellik paylaşacağım. Android cihazlarınızda uygulamaları, dosyaları telefonları tokuşturarak paylaşılabileceğini biliyor muydunuz? Android cihazınızda Android beam özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli böylelikle karşınızdaki bir android telefonla telefonunuzu tokuşturduğunuzda göndermek isteyip istemediğinizi size soran bir uyarı göreceksiniz ve dosya aktarımınız gerçekleşecek. İkinci özellik ise dokunmatik ekranınızda bulunan klavyede harflerin üstünde gezinerek metin yazabilme özelliğidir. Bu özellik size zaman kazandıracak ve eğlenceli bir yazım gerçekleşebileceksiniz.

Üçüncü özellik ise yüz tanıma kilidi, bu kilit sayesinde telefonunuzu sizden başka biri asla kullanamayacak. Güvenlik açısından oldukça önemli olan kilitler konusunda yepyeni bir çığır olan bu kilidi yapmak için telefonunuzun ayarlar kısmına girip güvenlik seçeneğine tıklayıp ekran kilidi kategorisine girmelisiniz. Ve orada yüz tanıma kilidini göreceksiniz. Son özellik olarak ise sesli arama, bu arama telefon görüşmesi olarak değil internet içerisinde bir arama yeri. İnternette dilediğiniz öğeyi ya da bilgiyi google search boşluğuna sesli olarak belirtebilirsiniz. Böylece aradığınız öğeleri rahatça ve hızlıca bulabileceksiniz.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz