Google şirketi, geçen gün başlayan yeni etkinliğinde yeni işletim sürümü Android M ve diğer yeni servisleri hakkında açıklamalar yaptı. Android M adı ile açıklanan yeni sistemin ismi henüz tam olarak netlik kazanmasa da verilen bilgiler gerçekten heyecan verici.

Sistemin Önizleme Sürümü

Geliştiriciler için sadece ön izleme sürümü ulaşılabilir olan sistem M’nin, tam sürümü 2015 senesinin üçüncü çeyreği itibari ile sunulacak. Bu da tüm Android kullanıcılarının Android M sistemi için 2016 senesini beklemek mecburiyerine olduğu manasını taşımaktadır.

En iyi kullanıcı deneyimi

Android M’in ilk hedefinin kullanıcı deneyimlere odaklanmak ve odak noktasından yola çıkararak en iyi performansı sunmak olduğunu açıklayan yetkililer, yeni sistemin bir takım gneel özellikleri hakkında da bilgiler verdi.

İzin Düzenleyici

Örneğin, yeni sistemde uygulama izinleri daha düzgün ve hedefe daha yakın bir şekilde ulaşabilmeyi karşımıza çıkacak. Diyelim ki WhatsApp uygulamasını kullanıyorsunuz ve sesli mesaj göndereceksiniz. Bunun için kullanıcılardan bir kerelik mikrofon kullanım izni istenmektedir. Bir uygulama indirdiğinizde ekranda görüne tonla izin seçeneği artık karşımıza çıkmayacak.

Android Pay’e merhaba

Mobil alışveriş oranını daha da yukarılara çıkaracak olan Android Pay’de yeni sistemde yer alacak olan önemli özelliklerden biri olacak. Daha rahat, daha kolay ve daha güvenli bir alışveriş için çoğu kullanıcının bu yeni özellikten oldukça memnun kalacağını tahmin ediyoruz. Dünyaca ünlü bir çok firmanın bu uygulama içerisinde yer alacağını da belirtmiş olalım.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz