438 views / 31 Ağustos 2014,Pazar / Yorum : 0

Hayatımızın her alanın da bize çok büyük olanak sağlayan teknoloji hızla gelişmeye devam etmekte. Çıkarılan akıllı telefonlar hayatımızda artık çok önemli bir yer edindiler. Android yeni uygulamalar çıkarmaya kendini geliştirmeye çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Android çıkardığı her uygulamayla hayatımızı daha da güzel bir hale getiriyor.

Android bu sefer de hayatımıza yine çok büyük ölçüde fayda sağlayacak iki uygulama daha çıkartmıştır. Bu uygulamalar sayesin de günlük koşuşturmalarımız biraz hafiflemiş bir duruma inmiş olacaktır. Android ve uygulamaları artık hayatlarımız da olmazsa olmazlar arasına girmiş bir durumdadır. Android uygulamaları olmadan önce hayatımız nasılda zor ve koşuşturma içinde yaşadığımız günlerle doluydu. Android’in yine baş tacı edeceğimiz iki yeni uygulamasından bahsedeceğim sizlere.

İETT Otobüs Saatleri Uygulaması; bu uygulama şehirdeki bütün otobüs numaralarını ve saatlerini bizlere vermektedir. İETT nin web sitesinden alınarak oluşturulmuş bu listeler saat bilgileri sayesinde  çok güvenilen bir uygulama olmuştur. Bu kadar kalabalık, büyük ve çok hızlı yaşamamız gerekn bu şehir de artık bu uygulama sayesin de 1 dakikamız bile boşa gitmeyecek. Bir yere gidecekken evden çok önceden çıkıp otobüs duraklarında beklememize gerek kalmayacak, bu uygulama sayesin de uygulamaya girip binmemiz gereken otobüsün saatlerini kontrol ederek durağa ne zaman geleceğini öğrenebileceğiz. Artık hangi otobüs saat kaçta hareket ediyor bu uygulama sayesin de tüm bu bilgilere sahip olabileceğiz.

Nerde Bu Otobüs;  işletim sistemi android olan mobil cihazlar için uygun olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesin de internetten bağlanarak İETT sistemlerine ait olan bilgileri kullandığımız takdir de İstanbul da çalışmakta olan bütün otobüslerin bilgilerine ulaşabiliyoruz.

Bütün otobüslerin hareket saatlerini, güzergahlarını, konumlarını, duraklara varış saatlerini ve kategorilerini görebiliyoruz.

Otobüse bineceksiniz ama hareket saatini unuttunuz, android artık hayatımızı o kadar kolaylaştır ki böyle şeyleri dert etmemize, üzülmemize gerek bile kalmadı. Bu uygulama sayesinde bineceğiniz otobüse tıklayarak hareket saatini öğrenebilirsiniz. İneceğiniz yere varış saatini mi merak ediyorsunuz uygulama nereye gidecekseniz size varış saatiniz hakkında da bilgiler veriyor.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın