Bundan 2 ay evvel iOS platformlarına özel yayınlanan Periscope’nin Android platformlarında yayınlanacak olan versiyonunun genel özellikleri birebir aynı şekilde olacak fakat uygulamanın Android için farklı yeniliklere adım attığını görmek mümkün.

Android platformları için Google şirketinin material dizayn prensiplerine bağlı bir şekilde hazırlanan uygulamanın tasarım anlamında iOS’ten farklılığı konusunda ilk göze çarpan durum. Bu durumla beraber canlı yayına ara vermek mecburiyetinde olduğunuzda, uygulama kaldığınız noktadan devam etmenizi çok daha kolay duruma getiren yeni bir özelliğe sahip. Örnek olarak canlı yayın seyrederken aranma yapıldığında veya ileti aldığınızda kesilme durumu yaşayan yayını kaldığınız noktadan izlemenizi olanak tanıyan buton seçeneğini göreceksiniz.

Uygulamanın özelliklerine göz atalım;

· Uygulama, oldukça modern ve özel bir tasarıma sahip

· Android kullanıcıları ileti ayarları üzerinde kontrole sahip. Bu iletiler, Twitter ağında takibini sürdürdüğünüz biri uygulamada ilk defa aktif duruma geldiğinde ya da yayın paylaştığında, sizler tarafından kolayca görülebilecek.

· Uygulama, yayın seyrederken cihazınızın çaldığında ya da bir mesaj geldiğinde aktif olan yayınınızı telefon konuşmasından ya da mesajdan sonra tekrardan aynı noktadan seyretmenizi sağlar.

· Herhangi bir dosya yüklemesi söz konusu olmadan, tekrarlar kayıt altında tutulur. Bu da hem zaman açısından hemde telefon kapasitenizi korumanız açısından oldukça yararlı bir işlemdir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz