Her birimizin kullandığı akıllı telefonlarımız var. Teknoloji bu kadar ilerlemişken akıllı telefonlarımızda yaşanan gelişmeleri de takip edemez olduk. Hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlarımız birçok farklı işletim sistemiyle geliştirilmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda sıklıkla kişilerin başına bela virüslerden hem şikayet ederiz hem de; lisansı olmayan uygulamalar ve müstehcen sitelere girip telefonumuza giren  virüsleri silmek için uğraş veririz. Android  kullanıcılarının en şikayet ettikleri  quick swipe hakikaten baş belası bir virüs. Bütün bu tehlikelere rağmen biz gene de güvenli olmayan uygulamaları telefonumuza indirmekte ısrar etmekteyiz.

Telefonunuza  böylesi tehlikeli bir virüs girdiğinde ne yapacağını bilemeyenler için. quick swipe virüsünü silmek için asla Clean MASTER‘ı kullanmaya kalkmayın sonuç alamazsınız. Kullandığınız Android telefondaki quick swipe virüsünü silmek için takip edeceğiniz yol  Ayarlar – Genel- Uygulama Yöneticisi – Yülenen- com.Android.google adlı bir uygulama göreceksiniz üzerine tıkladığınızda sizde başınıza bela olan quick swipe virüsünün kalktığını görecek ve derin bir nefes alacaksınız. Hepimizin artık ayrılmaz bir parçası haline gelen android telefonlara kolay kolay virüs bulaşmaz ama ! Bizlerdeki merak var olduğu müddetçe lisansız uygulamalara girmeye devam edip, müstehcen içerikli olan sitelerde girdiğimizde kaçınılmaz son mutlaka Android telefonunuza virüs girecektir. Telefonunuza giren ve bir çok insanın başının belası olarak adlandırdığı quick swipe virüsünü takip edeceğiniz yol aslında basit. Ayarlardan başlayarak genel kısmına geçecek daha sonra uygulama yöneticisine basacaksınız daha sonra da yüklenen ne varsa ona bastığınızda karşınıza zaten com.Android.google yazısı çıktığında onu tıklamak yeterli olacak.

Bana sorarsanız lisansı olmayan uygulamalardan ve müstehcen içerikli sitelerden uzak kalırsanız iyi olur. Virüs temizlemek için deneyiminizde yoksa hem zamanınızı hem de sinirlerinizi yıpratmaya gerek yok.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz