Teknolojinin giderek ilerlemesi ile telefonlarda stil değiştirdi. Haliyle telefonların içerisindeki birçok şey de değişkenlik gösterdi. Daha önce kullandığımız telefonlarının rehber kısmı kısıtlı olduğundan dolayı fazla kayıt yapamamakta idik. Oysa Android telefonlar piyasa sürüldüğünden bu yana ise depolama problemlerinin aşılmamsı sonucu artık rehberimize kaydedeceğimiz kişi sayısı büyük bir artış olduğu aşikar.

Yani artık eski telefonlarınızda olduğu gibi rehbere ekleyemediğiniz kişileri ayrı bir not defterinde saklama ve üstünüzde taşıma devrini de geride bırakmış durumdayız. Bugün android telefonlara binlerce kişiyi rahatlıkla kaydedebilmenin rahatlığını da yaşamaktayız. Google , Android işletim sistemine dahil ettiği ve hepimizin işine yarayan sistemi ile rehberimize kolaylıkla yedekleme yapma olanağı sağlamakta . Nasıl mı? Bu sorunun cevabı oldukça basit.Telefonunuzun ayarlar kısmı altında , yedekleme bölümü bulunmaktadır. Kullandığınız cihaza göre farklılık göstermesi sizi tedirgin etmesin. Mutlaka her telefonda yedekleme seçeneği mevcuttur. Yedekleme bölümüne geldiğinizde cihaza bağladığınız Google hesabınızın üstünden yedeklemenizi yapabilirisiniz.

Hatta cihazınızın bağlı olduğu Gmail hesabını değiştirerek farklı hesaplara da telefon yedeklemenizi yapabilirsiniz. Teknoloji ilerlerken kullanıcılarına da bir sürü kolaylığı peşinde getirmektedir. Zaman zaman hepimizin başına gelen sorunlardan biridir rehberimizin tamamen kaybolması ve  numaralara bir daha ulaşamam tedirginliğine kullanıcılarının bu zayıf taraflarını düşünen teknoloji devleri yedekleme sistemini de peşi sıra getirerek hayatımıza bir kez daha kolaylık getirmiş bulunmaktalar. Rehberinin kaybolmasından korkanlar için yukarıda bahsettiğim rehber yedekleme ile hemen telefonlarınızdaki rehberinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin. Ben bunu yapamam diyenler için operatörlerde yedekleme yapmaktalar. Avea’ da rehber yedeklemeye Yedek Rehber,  Turkcell’de  Telefon Yedekleme, Vodafone’da Adres Defterim  sistemlerin içinde en kolayı kanomca operatörlerin sunduğu yedekleme yöntemi olsa gerek.bu rehber yedeklemeyi operatörünüz hangisi ise girip yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz