Teknoloji ilerleyip cep telefonları Androide döndüğünden beri bize sunulan hizmetlerden faydalanmak için araştırmalara girdik. İlk Android telefonlar çıkıp eskileri geride bıraktığımızda her ne kadar bocalamış olsak da. Günümüz teknolojisinin bize sunduğu olanakları kullanarak elimizdeki telefonlarla artık yapamayacağımız ulaşamayacağımız hiçbir yöntem kalmadı. Yaş sınırına baktığımda gençlerin elinde daha çok bulunan bu telefonları onlara daha rahat kullanarak hakkını vermekteler.

Android Studio, Android kullanıcıları için tasarlanmış geniş içerikli ve ücretsiz bir programdır.Programın en güzel yanı bir çok Android geliştirici ile birlikte gelmesidir. Android Studio sıradan bir uygulama değildir hayatınız kolaylaştıracak bir sürü yenilikleri bünyesinde barındırmaktadır. Mesela ; karışık problemleri sizin kolayca çözmenizi sağlayacak , aynı zamanda var olan uygulamalardaki problemlerinizin çözülmesine de yardımcı olacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere büyük ve geniş bir yelpazeye sahiptir. Android kullanıcılarının her geçen gün çoğalmasını baz alarak Google tarafından hazırlanan mükemmel ve etkileyici bir programdır. Android studio ile andoid oyunlar android programlar yapabilmeniz artık çok kolay çünkü ; başta da söylediğim gibi

google tarafından  hazırlanmış ve size sunulmuş bu programda aradığınız her şey elinizin altında.Bu programı nereden indirebilirim acaba diye soranlar için   Android Studio  netten indirilir.

Android Studio’nun sunduğu temel özellikler nelerdir dersek ;

*  Gradle tabanlı, esnek proje inşa sistemi.

* Farklı özellik ve sürümlere göre çoklu APK çıktısı.

* Temel proje şablonlarıyla hızlı ve kolay proje üretimi.

* Ekran tasarımlarını kolaylaştıran sürükle-bırak özellikli zengin editör.

*Uygulamanın performansı, kullanılabilirliği, farklı sürümlerde çalışabilirliğinin kontrol edilebileceği test araçları.

*Kolay ve güvenli APK imzalanması.

* Ek uğraşa gerek kalmadan Google hizmetlerini uygulamaya ekleyebilme.  .

Sizin için araştırıp tek kelimesine dokunmadan size sunduğu hizmetler konusunda bilgilendirdim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz