Android işletim sistemi öylesine geniş ve esnek bir yapıdadır ki, nerede ise her markanın her modelinde bir çok farklı özelliklere sahip bir Android işletim sistemlerine rastlamak mümkün olmaktadır.

Fakat, Android kullanan kişiler şunun da farkındalar. süper bir Android telefonu yoktur. Telefonu mükemmelleştiren her daim kullanıcılardır. Ama yine de bir Android cihaz almadan önce ihtiyaçlarınıza ne derece uygun olup olmadığını doğru tespit etmek gerekmektedir.

Öncelikle kullanıcılar kendilerine şöyle bir soru sormalıdır?

Satın almış olduğum Android telefonu hangi sıklıkla güncellemem gerekecektir?

Android cihazınızı güncellemek çok ta kötü bir şey değildir. Telefonunuza yeni ve farklı özellikler gelir, işletim sistemininiz çok daha güzel görünmekte, daha etkileyici özellikleri de içerisinde barındırmaktadır. Fakat, eğer cihazınızın donanımı yeterli kapasitede değilse, yeni Android sistem güncellemesi, cihazın daha yavaş çalışmasına sebep olabilir. Hatta depolama bölümü yetersiz kalır ise, çektiğiniz resimleri ve videoları yükleyecek alan bulamayabilirsiniz.

Cihazınızın işletim sistemini güncellemenin haricinde bir de cihazın kendisini güncelleme durumu vardır ki, bunu kısaca telefonu değiştirmek diye de nitelendirebiliriz. Satın almış olduğunuz cihazı hangi sıklıkla değiştireceğinizi daha önceden planlayarak, en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Eğer 2 senede bir telefon değiştiririm diyorsanız, bazı telefon operatörlerinin 2 senelik taksitli kampanyalarından, taksitleri cihaz faturanıza yansıtarak yeni bir Android telefon satın alabilirsiniz. Fakat 2 sene sonra yeni cihaz aldığınızda, aynı tekniği seçecek olursanız, yine aylık olarak ödemelere devam etmek mecburiyetinde kalırsınız ki bu da seneler boyunca her ay 50-60 lira gibi telefon taksitleri ödemek mecburiyeti de kalmanız anlamına gelecektir.

Eğer taksit ödemeden telefon alma durumunuz var ise, dilediğiniz zaman yepyeni bir cihaz alma ihtimaliniz de doğacaktır. Bu durumda eski cihazınızda daha hızlı vazgeçebilirsiniz. Kolay vazgeçebileceğiniz bir cihazında yüksek fiyatlı olmamasını isteyebilirsiniz. Üstelik, bir seferde 1000-2000 liralık telefon ücretini ödemek de bütçenizi zorlayacaktır. Bu gibi hallerde, 150 USD’ye Moto E gibi, düşük fiyata sahip olan Android telefonlar acil telefon ihtiyacınızı da karşılayabilir ve uzun süre de oldukça sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz