Sene 2016 ve her geçtiğimiz gün teknolojik ürünler artmaktadır. Her teknolojik üründen hemen hemen hepimizin az ya da çok haberi vardır. Özellikle de android sistemli cep telefonlarından.

Kullanmış olduğumuz cep telefonlarımız herhangi bir sıkıntı olduğu taktirde, yeni telefon alındığında, sistemde bir sıkıntı olduğunda ya da güncelleme yapmak için android sistemli cep telefonları kullananlar bazı dosya ya da klasörleri yedeklemek istemektedir. Yedekleme işlemi aslında öyle düşünüldüğü kadar da zor değildir. Herkesin yedeklemek istediği dosyalar başta mesajlar olmak üzere resim, video, müzikler olmaktadır. Bu konumuzda mesajların yedekleme işleminden bahsedeceğim. Android sistem kullanan cep telefonu kullanıcıların öncelikle bilmesi gereken yedekleme işlemi için rootlama programı gerekmektedir fakat bazı dosyaların yedeklemesini alırken rootlama gerekmemektedir. İşte mesajlar da rootlama gerektirmeyen yedekleme işlemi içerisinde yer almaktadır. Telefonunuzu güncellemek istiyorsunuz ya da telefon değişikliği yapacaksınız veya bambaşka bir işlem gerekli fakat mesajları kaybetmemek istiyorsanız hemen sizlere bu mesajları nasıl yedekleyebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

SMS Backup adlı bir program sayesinde mesajlarınızı kendi gmail hesabınıza atarak telefonunuzun mesaj kısmını yedeklemeye başlıyorsunuz. Bu bahsetmiş olduğum programın içerisine girerek bağlan seçeneğini seçtiğiniz zaman gmail hesabınızı girerek bağlantıyı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bu işlemden sonra karşınıza çıkacak olan güvenlik uyarısını onayladıktan sonra yedekle tuşuna basmanız mesajları yedeklemeniz için yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tüm resimli ya da normal mesajlarınızı gmail hesabınıza aktararak mesajlarınızı yedeklemiş oluyorsunuz. Gmail hesabınıza gelen bu yedeklemeler Call Log ya da SMS başlığı altında kayıt olmuş olacaktır. Geri yükleme işleminde ise sadece yapmanız gereken geri yükle demek olacaktır.

Tüm mesajlarınızı bu şekilde gönül rahatlığıyla yedekleyip, cihazınızda gerçekleştirmek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz