Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her geçen gün yeni bir teknolojik ürünler ve sistemler çıkmaktadır. Herkesin cebine giren teknoloji ürünü de bildiğiniz üzere cep telefonlarıdır.

Android sistemli cep telefonları kullananlar en çok şarjının kısa sürede bittiğinden şikayet etmektedirler. Çünkü, android sistemler yüksek derecede işletim sistemine sahiptir. Peki android cihazınızın pil ömrünü uzatmak için neler yapabilirsiniz hemen onlardan bahsedelim. İlk olarak cep telefonunuzun ekran parlaklığı son derecede ise onu azaltmalısınız. Ama benim önerim otomatik ayara almanız. Çünkü ekran parlaklığı ayarını, sizin sarjınızın durumuna göre kendinizi ayarlayacaktır. Ana ekranınıza koyduğunuz resimler ya da cihazınızda kullandığınız temalar da sarjınıza büyük derecede etki etmektedir. Eğer ana ekranınıza koyduğunuz resim siyah ya da buna benzer koyu renkler olursa, sarjınız daha uzun süre dayanacaktır. Sebebi ise, beyaz gibi açık renkler çok fazla güç harcamaktadır. Android cep telefonu kullanıcıların bazıları da hareketli duvar kağıdı kullanarak, pil ömrünü kısaltmaktadırlar.

Hareketli duvar kağıtları kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Ve diğer en önemli pil ömrünü azaltan etkenler kuşkusuz ki bluetooth, kablosuz veri bağlantıları ve gps’tir. Gerekli olmadıkça bluetooht özelliğinizi kapalı tutmanız gerekmektedir. İnternete ihtiyaç duymadığınız her an Wifi’yi de kapalı tutarsanız, sarjınız çabuk bitmeyecektir. Ve en büyük sorun ve en çok unutulanlar ise, girmiş olduğunuz dosyaları tamamen kapatmamak. Her açtığınız dosya ya da klasörler alt kısımda küçülmüş şekilde sizi beklemektedir. Bunlar da pil ömrünüzü kısaltan en büyük sebeptir. Şarj işlemi sırasında telefonunuzu sarj yüzdesi 100 olmadan çekmeniz yapılan en büyük hatalardan biridir. Bunları uygularsanız, sarjınızın daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz