248 views / 28 Eylül 2014,Pazar / Yorum : 0

İlginç tasarımlı Android işletim sistemli telefonlarıyla tanınan Oppo, Boeing uçaklarının gövde yapısında kullanılan alüminyum-lityum alaşımlı kasaya sahip Oppo N3 modeliyle piyasada olacak. Böylece alüminyum-lityum alışımı ilk kez akıllı telefonlarda kullanılmış olacak.

Dünya pazarında yer kapma yarışındaki Çinli telefon üretici Oppo, bu kez dayanıklı android işletim sistemli telefonla şansını arıyor. Metal gövdesiyle dayanıklı olarak üretilecek Oppo N3, döner başlıklı bir kameraya da sahip olacak.

Dünyada ilk kez bir akıllı telefonda kullanılacak olan alüminyum-lityum alışımı, Boeing 777X gibi son model uçaklarda kullanılıyor. Bu yapı, standart alüminyum levhaya göre daha sert ve daha dayanıklı oluyor. Dayanıklı telefon Oppo N3’ün 29 Ekimde düzenlenecek törenle tanıtımı yapılacak.

Akıllı telefonlar, narin yapısı ile düşürülme gibi darbelere maruz kaldığında zarar görebilir, hatta kullanılamaz duruma gelebilir. Kullanıcılar da daha sağlam telefonları tercih etme eğilimindedir. İşte bu ihtiyacı gören Çinli Oppo, metal gövde ile piyasaya giriyor.  Üstelik, kullanılacak metalin yeni nesil uçakların gövdelerini de oluşturduğunun bilinmesi tüketiciyi mutlu edecektir. Bu dayanıklı gövde, telefonlarını sık sık düşürerek kıran çocuklar ve gençler gibi kullanıcılar için ya da aileleri için güzel bir çözüm gibi gözükebilir. Sağlam gövdeli bir telefon, uzun süre hizmet edebileceği ihtimali ile tercih nedeni olabilir.

ANDROİD’DE DOKÜMANLARI PDF’YE DÖNÜŞTÜREBİLİRSİNİZ

Android işletim sistemli akıllı telefon kullananlar, cep telefonlarındaki dokümanları, kolay okumak ya da uyum sorununu aşmak için PDF formatına dönüştürmek istiyor. Bu aslında mümkün. Pekiyi android telefonumuzdaki doküman nasıl PDF dosyası olacak?

Android işletim sistemli telefonunuza, Word belgeleri için ‘Word to PDF’, Excel belgeleri için ‘Excel to PDF’ PowerPoint belgeleri için ise ‘Powerpointto PDF’ uygulamalarını yüklemelisiniz. Böylece, Word, Excel ve PowerPoint belgelerinizi PDF formatına dönüştürme imkanına sahip olacaksınız.

İhtiyacınız olan uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, programı çalıştırın. Daha sonra ‘Select File’ (dosya seç) butonunu tıklayın. Buradan,  PDF formatına dönüştürmek istediğiniz dokümanı seçin. Böylece, dönüşüm işlemi başlamış olacaktır. Elbette işlem süresi, dönüşüm yapmak istediğiniz dosyanın büyüklüğüne göre değişecektir.

Dönüştürülen PDF formatlı doküman, önceki Office dokümanınızın bulunduğu dizine kayıt edilecektir. Buradan PDF halindeki dosyanızı seçip, çalıştırabilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın