ANDROİD TELEFONLARIN KAMERA BAŞARISIZ UYARISI CAN SIKMAYA BAŞLADI

 

İnsan yapımı olan her şey ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun bozulabilmektedir. Telefonlar,bilgisayarlar artık günümüzde moda olan ı pad ,akıllı telefonlar veya tabletler. Teknoloji geliştikçe çıkan ürünler de tabi ki teknoloji ürünü olup maliyet açısından da her bütçeyi zorlayabilecek bedeller ile satılmaktadır belki de bu yüzden aldığımız ürünler de eksikler veya aksaklıklar çıktığında tahammül edilememektedir. Dünya ve teknoloji devleri olarak sayabileceğimiz markaların ürünleri zaten marka isimleri nedeni ile yüklü miktarlara alıcı bulabilmektedir. Örneğin;Samsung ülkemizde pek çok alıcısı olan bir markadır. Akıllı telefonları ya da tabletleri olsun biraz marka güvenilirliği ile piyasa da bulunmaktadır;ancak Samsung Galaxy serilerinin bazı modellerinde kullanıcıyı çileden çıkartan sorunlar mevcuttur. En sık rastlanan sorun kamera başarısız uyarısı dır.

Kimse, bu kadar maddi bedel ödeyip devamlı aynı sorunlar veya benzer sorunlar ile karşılaşmak istememektedir. Samsung Galaxy modellerinin bazılarında devamlı olarak tekrarlayan kamera başarısız uyarısı kullanıcılar açısından iyice can sıkmaya başlamıştır. Kullanıcı,kamerasını açmak  istediğinde “maalesef galeri durdu” diye bir uyarı çıkmakta yada kamera açılsa bile siyah bir görüntü ile karşı karşıya kalınmakta olup kamera kullanılamamaktadır. Bu sorunun kaynaklanma nedeni telefonun kullandığı sabit ve dayanıklı olmayan ara yüzünden olduğu belirtilmektedir. Telefon içinde kullanılan hafıza kartının da bu soruna etkisi olduğu düşünülmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında uygulanılacak çözümlerden biri;format attırmaktır ancak bu geçici bir çözüm olacaktır. Düşünülecek ikinci çözüm alternatifi ise hafıza kartını çıkartmaktır. Hafıza kartı çıkartıldığında sorun çözülecektir;ancak kart kullanılmak istenildiğinde belli bir zaman sonra sorun tekrar ortaya çıkacaktır. Diğerlerine göre daha kesin olacak bir başka çözüm de telefon da bulunan diğer fotoğraf ve depolama gibi uygulamaları kaldırmak olacaktır.

Kullanıcılar kendilerinin sorunlara çözüm bulması yerine kamera başarısız uyarısı sorununa Samsung ’un artık bir çözüm bulmasını beklemektedir.

 

 

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz